שחקני הנבחרת הישראלית והצוות המקצועי לפני הטיסה להולנד
שחקני הנבחרת הישראלית והצוות המקצועי לפני הטיסה להולנדצילום: לילך וייס-רוזנברג

אל טיסת הבוקר להולנד עם חברת התעופה 'אל-על', עלו היום (שלישי) ספורטאי נבחרת הכדורסל של ישראל בכיסאות גלגלים.

הכדורסלנים הישראליים יצאו הבוקר למשחקים הפראלימפיים האירופיים שהחלו אתמול ברוטרדם שבהולנד, כאשר אלה הם רק חלק קטן מהספורטאים הפראלימפיים הישראליים שעוד צפויים לצאת למשחקים האירופיים בהולנד.

למעשה, כ-60 ספורטאים ומאמנים ישראליים צפויים לקחת חלק במשחקים האירופיים שנחשבים למשמעותיים ביותר רגע לפני המשחקים האולימפיים שיתקיימו בקיץ הבא בפריז בירת צרפת.

כל 60 המאמנים והספורטאים יצאו למשחקים האירופיים בהולנד על גבי טיסות 'אל-על', נותנת החסות הרשמית
של הוועד הפראלימפי, כשאלה חתמו על הסכם חסות עד לשנה הבאה כשחברת התעופה הישראלית תהיה המובילה הרשמית של המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים בפריז.

כאמור, המשחקים האירופיים הפראלימפיים שהחלו אתמול ברוטרדם, הם המשחקים המשמעותיים והנרחבים ביותר כשהם מהווים הכנה חשובה לקראת אולימפיאדת פריז 2024. כמעט כל הענפים שיתחרו באולימפיאדה, מתחרים גם ברוטרדם, מה שמהווה הכנה משמעותית ואמיתית ביותר עבור הספורטאים לקראת האולימפיאדה בשנה הבאה.

דינה בן טל-גננסיה, מנכ"לית אל על אמרה: "אנו גאים להטיס את הספורטאים אשר מעוררים השראה וגאווה ומאחלים הצלחה רבה בתחרויות. בשבילנו בארץ אתם כבר אלופים".

משה מוץ מטלון, מ"מ יו"ר הוועד הפראלימפי הודה ל'אל-על' על התמיכה כשאמר: "אל על ממשיכה במסורת מתן החסות למשלחת הפראלימפית הישראלית. הוועד הפראלימפי, מכיר ומוקיר תודה לחברה ויחד נמריא לשחקים".