אתיופיה
אתיופיהצילום: אייסטוק

שר החוץ אלי כהן הנחה את הגורמים הרלבנטיים במשרד החוץ לבחון אפשרות לפינוי ישראלים וזכאי עליה מאזור גונדר בצפון המדינה, שם נצורים רובם, לבירה אדיס אבבה.

משרד החוץ ממשיך בהערכות המצב המיוחדות בהקשר להסלמה באתיופיה. עד כה משרד החוץ יצר קשר עם 236 ישראלים כש-39 ישראלים עדיין מוגדרים מנותקי קשר.

בהנחיית שר החוץ אלי כהן, מאז פרוץ הקרבות בצפונה של אתיופיה, מקיים משרד החוץ הערכות מצב דחופות על מנת לוודא את שלומם של כלל הישראלים וזכאי העליה באזור.

שגרירות ישראל באתיופיה, מרכז מצב והמחלקה לישראלים בחו"ל פועלים מול עם הגורמים בארץ, נמצאים בקשר עם בני משפחות הנצורים ועובדים בתיאום עם הרשויות באתיופיה על מנת להביא לפתרון עבור הישראלים הזקוקים לסיוע באזור המתיחות.

השר כהן אמר כי "אף ישראלי לא יישאר מאחור, הוריתי לכלל הגורמים במשרד החוץ ליצור קשר עם כל ישראלי הזקוק לעזרתנו ולצורך כך אנחנו מקדמים תוכניות סיוע מעשיות בשטח, בין היתר, אפשרות פינוי לבירה אדיס אבבה, שם המצב מוגדר שליו ותחת שליטה ביטחונית מלאה של הרשויות. אני מקיים התייעצות עם ראש הממשלה ובשיתוף פעולה עם המל"ל אנו פועלים לפתרון מהיר לטובת כל הישראלים וזכאי העליה, בערוצים מדיניים עם שלטונות אתיופיה ובזירה הבינלאומית. איננו חוסכים שום מאמץ להבטיח את שלומם של כל הישראלים והיהודים הנצורים".