אלישע ירד ויחיאל אינדור
אלישע ירד ויחיאל אינדורצילום: Yonatan Sindel/Flash90. חוננו

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית הודיע על כוונתו להכין תיק ראיות בנוגע ל"הוצאתו להורג" של קוסיי מעטאן בן ה-19 במהלך "התקפה של המתנחלים" על הכפר בורקה מזרחית לרמאללה ביום שישי האחרון כדי להגישו לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

יחיאל אינדור ואלישע ירד נעצרו לאחר האירוע בחשד למעורבות בהריגתו של מעטאן. אינדור נפצע קשה בראשו באירוע לאחר שהושלך לעברו סלע. לגרסתו, הוא ירה במעטאן מתוך הגנה עצמית לאחר שרועי הצאן היהודים הותקפו בידי המון פלסטיני.

בהודעה שפרסם (חמישי) ציין משרד החוץ הפלסטיני, כי הכנת התיק נועדה לסייע לבית הדין בהאג לפעול במסגרת אחריותו כלפי "פשע" זה שבא לידי ביטוי בהתקפה על כפר פלסטיני, ירי של מתנחל, הריגת הצעיר ובנוסף "הפשע" של "שחרור המתנחלים" החשודים בהריגה, הגיבוי וההגנה שקיבלו.

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, "שחרור המתנחלים הטרוריסטים הנאשמים בהריגת השהיד קוסיי מעטאן חושף מחדש את קיומו של משטר משפטי כפול" שמיישמת "מדינת הכיבוש הישראלי באדמה הפלסטינית הכבושה".

על פי לשון ההודעה, מערכת המשפט הישראלית, "המתועבת במשטרי האפרטהייד", מעניקה למתנחלים הגנה וחסינות, ומנגד מדכאת את התושבים הפלסטינים, מאשרת החזקת גופות של שהידים ונוקטת צעדים נגד פלסטינים שמגינים על אדמתם ויישוביהם.

מצטרפים למאבק ותומכים בפעילות ארגון 'חוננו'