מפגין מול גלי צה"ל
מפגין מול גלי צה"לצילום: flash90

תחנת הרדיו גלי צה"ל ביטלה את תוכניתו של אלון לי גרין, יו"ר תנועת השמאל ׳עומדים ביחד׳ זאת לאחר הפרסום באתר ערוץ 7.

לי גרין היה אמור להגיש את התוכנית של השעה 6 בערב ברדיו, שבה לפי הצהרתו תכנן לשוחח ׳על הכיבוש׳.

מגלי צה"ל נמסר: "התכנית שש בששי מארחת מדי שבוע מגיש מתחלף, להגשה אישית בנושאי תרבות חברה ורוח ממגוון המרחב הישראלי".

"תחנת גלי צה"ל ושידוריה נותנים מקום ועמדות לכלל הקשת הפוליטית והחברתית. עם זה כתחנת השידור של צבא הגנה לישראל, לא נאפשר לאנשים המצדיקים פגיעה בחיילי צה"ל להימנות על מגישיה. לאחר הקלטת תכנית אישית בהגשתו של אלון-לי גרין הובאו לידיעתנו התבטאויותיו כנגד חיילי צה"ל ומשכך אנו נאלצים לבטל את שידורה. גלי צה"ל, ובכלל זה מחלקת התכניות, מראיינת אנשים ממגוון עמדות פוליטיות וחברתיות וכך נמשיך ונעשה".

טלי ליפקין שחק ראש מחלקת תכניות אמרה, "במלוא ההערכה לתנועת "עומדים ביחד" ולכל הפעילות החברתית בכלל ובעת הזאת בפרט - לא ניתן במה בתכנית בהגשה אישית למי שמצדיקים פגיעה בחיילי צה"ל העוסקים בפעילות בטחונית שוטפת, תובענית ומאתגרת אליה התגייסו מכח החוק ובמסגרתה הם מסכנים את חייהם."

דני זקן מ"מ מפקד גלי צה"ל הוסיף "גלי צה"ל היא הבית של החיילים והחיילות של בנינו ובנותינו במדים. לצד הפלורליזם והחופש העיתונאי המובהק, לא נוכל לתת למי שהצדיק פגיעה בחיילים, להימנות על מגישי התחנה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אני מברך על הביטול. אלון לי גרין קורא לסירוב פקודה פועל לשחרר מחבלים וקורא להם לוחמי חופש. גלי צה"ל זה הבית של חיילי צה"ל לא מי שפועל נגדם וקורא למי שפוגע בהם גיבורים ולוחמי חופש. שידורי של אדם כזה בגלי צה"ל זה פגיעה בכל חייל וחיילת בצה"ל. אלון לי גרין יו"ר עומדים ביחד מוזמן לשדר באל ג'זירה לא בגלי צה"ל הבית של החיילים".