צוריאל גביזון
צוריאל גביזוןצילום: עמנואל מימון

יש הרבה אנשים שעושים דיאטה. האם כולם עושים את זה מאותה הסיבה? ממש לא.

יש כאלו שרוצים לרזות בגלל שקשה להם לראות את עצמם כעת במראה, יש כאלו שמבקשים להוריד במשקל בגלל טעמים בריאותיים ויש אחרים שפשוט רוצים לרזות כדי לקבל מחמאות מהסביבה.

מסתבר שכך זה גם בזוגיות: כולנו רוצים להתחתן, אך האם כולנו רוצים להתחתן מאותה הסיבה? ממש לא. אפשר בגדול לחלק את הסיבות לחתונה לשני סוגים: סיבות אגוצנטריות וסיבות אלטרואיסיטות. זה לא קללות, בואו נסביר: אגוצנטריות היא תפיסת עולם הרואה את האני במרכז. אני החשוב, וכל מה שסביבי בא לשרת אותי. כשאדם אגוצנטרי מגיע למישור הזוגי הוא רואה בבן או בת הזוג כלי שרת למילוי החסרים שלו. הוא רוצה להתחתן כי הוא בודד \ מחפש מבשלת \ מחפש כובסת, היא מבקשת למצוא בן זוג כי היא רוצה מישהו להתגאות בו, או מישהו להישען עליו \ מישהו שיקשיב לה. אין בזה פסול - אבל בדרך כלל כשמגיעים למערכת יחסים ממקום של מילוי צרכים הדדית, זה יכול להיות מסוכן.

לעומת זאת, זוגיות אופטימלית היא זוגיות שמגיעה ממקום של נתינה. אני רוצה להתחתן - כי יש בי כל כך הרבה ואני רוצה לשפוך את הטוב הזה על מישהו. רוצה שלבן הזוג שלי יהיה טוב, שאוכל לתת לו כל מה שהוא צריך. תארו לעצמכם ששני בני הזוג חיים בתודעה כזאת של נתינה אין-סופית, מבינים איזה מדהים זה?

זוגיות שמגיעה ממקום שאני רוצה לתת ולא לקבל - היא זוגיות בריאה והדדית שיש בה כל הזמן נתינה וקבלה - ללא אינטרסים. זאת הזוגיות שאתם רוצים לעצמכם, ולכן גם אתם צריכים להתכוונן אליה.

תבואו לפרק של בניית הבית שלכם מהמקום של "אני רוצה להקים בית כדי לתת לצד השני". וכשתמצאו את האדם שגם הוא באותה תודעה - באמת שהרווחתם בגדול.
בהצלחה ענקית!

מרגישים שאתם באמת רוצים להתחתן? אז כנראה שפרויקט 252 יכול להתאים לכם! לפרטים על הפרויקט לחצו כאן >>