הפגנת תמיכה ביחיאל אינדורללא קרדיט

גורמים בימין זועמים על השב"כ וטוענים כי הפעיל לחץ פסול, כלשונו, על בית החולים שערי צדק בירושלים לשחרר את הפצוע הקשה מהתקרית באזור הכפר בורקא, זאת למרות מצבו הרפואי "הכל במטרה לקחת אותו למעצר ולחקור אותו בקשר לאירועים באותו ליל שבת".

לדברי הגורמים, "הבוקר הגיעו נציגים של השב"כ ונתנו הוראות לרופאים ולשוטרים היה ניכר שמי שמנהל את האירוע זה השב"כ". לדבריהם, "ההחלטה של השב"כ להתערב בחקירת האירוע, ולקחת חלק פעיל בחקירה, תוך שהם תופסים צד - הינה חמורה ובלתי מתקבלת על הדעת".

משירות הביטחון הכללי נמסר "חקירת החשוד מנוהלת על ידי משטרת ישראל. בניגוד לנטען, לא הייתה כל בקשה או הנחיה של השב"כ לצוות הרפואי או למשטרה. שב"כ דוחה את הפרסומים השקריים ומשוללי כל יסוד אודות הפעלת לחץ מטעמו על הצוותים הרפואיים".

גורמי ביטחון ציינו בשיחה עם ערוץ 7 כי "מראשיתה של החקירה ניכר כי גורמים בעלי עניין פועלים לחבל בחקירה ובכלל זאת הפצת מידע שקרי שיעודו למנוע מגורמי החקירה להגיע אל חקר האמת".

בתוך כך, כ-200 בני אדם משתתפים הערב (ראשון) במפגן תמיכה ביחיאל אינדור. המפגינים ירדו לכביש וחסמו את התנועה בכניסה לירושלים בציר הרצל ליד גשר המיתרים.

המפגינים קראו לרשויות החוק לשחרר את אינדור וזעקו "שחררו את הגיבור".

ההפגנה
ההפגנהצילום: ללא קרדיט