אנדור. החתיכה החסרה
אנדור. החתיכה החסרהצילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

החמישי והאחרון. אחרי זמן רב, הודיעה הפועל ירושלים היום (ראשון) על החתיכה האחרונה בפאזל השחקנים שלה לקראת העונה הקרובה, עונת 2023/24 בכדורסל הישראלי.

החתיכה האחרונה בפאזל השחקנים שלה נכון לעכשיו הוא הסנטר הוותיק מוריס אנדור, לו עבר בליגת הכדורסל הטובה בעולם ליגת ה-NBA וכן בקבוצות מובילות בכדורסל האירופי כמו ריאל מדריד ו-ולנסיה הספרדיות וכן קאזאן הרוסית, ריטאס וילנה וגלאטסראיי הטורקית.

למעשה, זמן רב חיכו בירושלים לשחקן החסר בעמדת הפנים, כאשר הסנטר בן ה-31 הוא החיזוק האחרון של ירושלים על פי הודעתה, בפגרה הנוכחית.

אנדור הוא הרכש החמישי של אלכסנדר דז'יקיץ' והפועל ירושלים בקיץ הנוכחי, כאשר קדמו לו שני זרים להם יש היכרות מקדימה עם ירושלים כששיחקו מולה בארץ ובאירופה - ברינטון למאר וכריס ג'ונסון.

כעת שלושת הזרים מצטרפים אל שני הליגיונרים שחזרו לישראל מהליגה הגרמנית - יובל זוסמן וגבי צ'אצ'אשווילי ויחד עם יתר השחקנים שממשיכים מהעונה הקודמת, הפועל ירושלים תתרכז כעת בניסיון לבנות את הקבוצה מחדש עם השינויים הקטנים שעשתה במטרה ללכת על כל התארים כולם העונה.

אנדור אמר לאחר החתימה: "אני נרגש מההזדמנות לייצג את המועדון המדהים הזה. אני לא יכול לחכות לפגוש את המאמנים, הצוות וכמובן את החברים החדשים שלי לקבוצה. אני מצפה כבר לשחק מול כל האוהדים ולשמוע את הטירוף שלהם".

המאמן אלכסנדר דז'יקיץ' התייחס גם הוא לחתימה ואמר: "הסגל שלנו נסגר אחרי תהליך בחירה ארוך. מוריס הוא שחקן מנוסה וורסטילי ואנחנו מאמינים שהוא יהיה התאמה טובה בשבילנו בתוך ומחוץ למגרש".

המנהל הספורטיבי, יונתן אלון, אמר: "מוריס הוא בדיוק מה שחיפשנו כדי להשלים את הסגל. קומבו ביג שיוכל גם להשלים את הקו הקדמי הקיים שלנו בעמדה 4 וגם להחזיק את עמדה 5. הוא יתרום לנו בשני צידי המגרש בזכות הסייז והוורסטיליות שלו. מוריס מגיע מחויב ורעב ונכון לתרום לנו מהניסיון העשיר שלו ברמות הכי גבוהות באירופה".