זירת הדקירה במוסך בפתח תקווה
זירת הדקירה במוסך בפתח תקווהצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ארגון חוננו פנה היום (שני) ליחידה למאבק בפשיעה במטה מרחב שרון של משטרת ישראל בדרישה לחקור את המקרה בו פועל ערבי-ירדני, בעל היתר זמני לשהייה בישראל, דקר יהודי שעבד עמו במוסך בפתח תקווה ופצע אותו באורח קשה, תוך קריאות "אללה הוא אכבר" כפיגוע טרור.

במכתב ששלח עו"ד אופיר שטיינר נטען כי מדובר בפיגוע דקירה שנעשה על רקע לאומני, ולכן יש לעצור את החשוד ולמצות עמו את הדין.

במכתב צוין, כי עד לרגע זה, אף בחלוף מס' ימים מהאירוע, לא נגבתה עדותו של הפצוע, שעדיין מאושפז בבית החולים.

בסמוך לאירוע, צוין במכתב, ביקש הפועל מדודו של הפצוע, האדם הנוסף היחיד שהיה במוסך באותה העת, להביא משהו מהמחסן שבקומה למעלה, ככל הנראה כדי שיוכל לבצע את זממו באין מפריע.

לאחר הדקירה, המשיך הפועל והרים את אחד המצברים שהיו במקום על מנת להשליכו לעבר הפצוע. הדוד שהגיע למקום בעקבות צעקותיו של הפצוע הבחין בכך, והצליח לעצור אותו מלהשליך את המצבר.

בשלב זה ניסה הדוד לדבר עם הפועל ולהבין את המניע למעשה. במכתב למשטרה מתואר כי הדוד ביקש לפנות לליבו של הפועל, באומרו "תראה ‏איך ‏הסתבכת ‏עכשיו... הרגת ‏את ‏הילד", זאת במטרה למנוע ממנו להמשיך ולפגוע בהם.

בתגובה, המשיך הפועל להסתובב סביבם ולצעוק אללה הוא אכבר. רק כאשר הגיע האמבולנס לפנות את הפצוע, אסף הפועל את חפציו, השמיד את הטלפון האישי שלו ועזב את המקום, כאשר הדוד עסוק בדאגה לפינויו של הפצוע.

בהמשך, עלה הפועל לאוטובוס שעבר במקום והמשיך להשתולל ולצעוק "אללה הוא אכבר". שוטרים שהגיעו למקום הורו לו לרדת מהאוטובוס, שלמרבה המזל היה ריק מנוסעים, ומשסירב לעשות כן, נוטרל באמצעות טייזר.

נוכח השתלשלות הדברים, טוען עו"ד שטיינר במכתבו, כי מדובר בפיגוע דקירה, על רקע לאומני, וככזה יש לחקור אותו כאירוע טרור לכל דבר.