אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

כבר למעלה משנה שמוניות אוטונומיות נוסעות ברחבי סן פרנסיסקו, ולצד השירות שהן נותנות, יש גם תקלות רבות וביקורת מצד חלק מהתושבים.

יום לאחר שמדינת קליפורניה החליטה להרחיב את צי המוניות האוטונומיות בעיר, למעלה מעשרה מוניות אוטונומיות חסמו את התנועה בשני רחובות מרכזיים בעיר.

בסרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות ניתן לשמוע אזרחים זועמים שנתקעו בפקק מלאכותי שנגרם על ידי המוניות האוטונומיות שהחליטו ללא סיבה הנראית לעין פשוט לעצור את הנסיעה באמצע הכביש. רק לאחר רבע שעה ללא תזוזה, נסעו לפתע המוניות ופינו את הדרך.

ארון פסקין, אחד מהפעילים הבולטים כנגד הפעלת המוניות האוטונומיות בעיר, אמר כי התקלה צריכה לעורר חשיבה מחודשת על המוניות. לדבריו, לא ייתכן שחברה מסחרית תוכל "ליצור כאוס" ברחובות בעזרת המוניות שלה, דבר שעלול גם לגרום לסכנה עבור אנשים שזקוקים לפינוי מיידי לבית חולים.

קרוז, החברה שמאחורי המוניות האוטונומיות אמרה בתגובה שפורסמה ברשתות החברתיות כי הסיבה לתקלה היה פסטיבל שנערך בסמוך לאזור. לדבריהם, האורחים הרבים ששהו בפסטיבל העמיסו על רשתות התקשורת במקום ופגעו ביכולת של המוניות לנוע.

מקרה דומה קרה בשנה שעברה כאשר מספר מוניות אוטונומיות של קרוז החליטו להפסיק לנסוע באמצע הרחוב ועצרו את התנועה. סרטון נוסף שפורסם בשנה שעברה הראה כיצד אחת המוניות האוטונומיות נעצרת על ידי שוטר ובורחת ממנו לאחר שהסתובב לעבר הניידת שלו. החברה אז הגיבה וטענה כי הרכב לא ניסה לברוח אלא המשיך לעבר מקום חנייה בטוח לאחר שהבחין שהשוטר מתעכב, אבל מקרים כאלו בוודאי לא תרמו לפופולריות של המוניות האוטונומיות בציבור.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!