שרה אברמוביץ - פרויקט 252
שרה אברמוביץ - פרויקט 252צילום: סאלי פרג'

שאלה:
יש לי חברה טובה, שותפה לדירה ממש, והיא הייתה מאורסת פעם לבחור מיוחד במינו אך היא ביטלה את האירוסין שלה ממנו לאחר תקופה קצרה. אחרי כמה זמן בהסכמתה התחלנו לצאת והתחתנו.

החברה הרווקה שלי מצפה ממני שאזמין אותה לארוחות שבת כמו שתמיד הבטחנו לעצמנו כשהיינו רווקות, אלא שאני לא ששה כל כך מהר להציב אותה באותו מרחב של בעלי: זה נראה לי יותר מידי רגיש ושביר. לא נעים לי ממנה, אבל מצד שני אני מרגישה צורך אמיתי לדאוג לחיי הנישואין הטריים שלי. מה אני אמורה לעשות?


תשובה:

שאלתך כל כך חשובה. ניתן לראות את רגישותך הרבה לחברתך, יחד עם החשיבות שלך בבניית הזוגיות שלכם.
אתייחס בתשובתי לכמה עקרונות חשובים לחיי נישואים מאושרים ולחיים טובים לכולנו:

"סוד בניית הקשר הזוגי" -

בתחילת תקופת הנישואין חשוב לפתח את הקשר הזוגי, שרק הולך ונבנה, זה הזמן לבנות את האמון ההדדי, את יציבות הקשר, את ההיכרות העמוקה אחד עם השני, ואת בניית הביטחון ההדדי במסע המשותף. לכן טבעי לגמרי בתחילת הדרך שבני הזוג רוצים לפנות זמן אחד אל השני, ופחות להשקיע באירוח.

"מה יחשבו עלינו?" -

התחושות שמנקרות לנו בראש כמו: לא נעים לי, מה יגידו עלי? איך זה נראה? אולי אני לא מספיק בסדר? אלו מחשבות טורדניות, שפוקדות אותנו בכל מיני מצבים. המחשבות האלו הן המזיקים הגדולים בחיינו, שמסיטים אותנו מהרצון והאמת הפנימית שלנו, לחיצוניות גמורה שהיא גם מדומיינת כמו סרט שביימנו לבד. כולנו רוצים קשרים עם אנשים שיהיו ישרים איתנו ולא יציגו מולנו מסיכות "לא נעים לי"

"מה שרואים מכאן לא רואים משם" -

בתכנון העתיד שלנו, לעיתים, אנחנו מבטיחים לעצמנו ולאחרים, שנתנהג כך וכך. כשהרגע הזה מגיע לחיים שלנו, לעיתים גם ההבנות שלנו משתנות. הבטחתן זו לזו כרווקות שתארחו זו את זו כשתתחתנו. כיום לאחר שהתחתנת, קבלת תובנה שונה, מבט אחר על המציאות, וכיום פחות מתאים לך לארח. לגיטימי לגמרי.

"מה עושים בפועל?" -

השאלה הראשונה שכדאי לשאול היא האם חברתי מצפה ממני שאארח אותה - האם זו רק מחשבה שלי, או גם בקשה שלה במציאות. אם הצפייה היא רק מחשבה שלנו, כדאי לשים לב לאזהרה, אנחנו חושבים שנכנסו באמת לראשו של מישהו אחר, התחלנו לדמיין את מחשבותיו, ונהיה לנו ברור בדמיוננו מה הוא חושב. בפועל לעולם לא נדע אף פעם מה השני חושב, גם לא בן הזוג שלנו, עד שלא נשוחח.

אם חברתך מבקשת להתארח, זה הזמן לומר לה בעדינות וישרות שכרגע זה לא מתאים. יחד עם הכנות המלאה, הדבר לא אמור לפגוע בחברות בינכן ואפשר להמשיך במפגשים ובשיחות.

אין כמו דיבור ישיר שמקרב קשר אמיתי ואין כמו מחשבות סרק על השני שרק מרחיקות אותנו האחד מהשני. מסכימים?

עוד לא חברים בפרויקט 252? הצטרפו עכשיו

רוצים ללמוד יותר עולם הזוגיות? הצטרפו לפרויקט 252 בלחיצה כאן