אלישע ירד
אלישע ירדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אלישע ירד, שנעצר בחשד למעורבות בתקרית בכפר בורקא בה נהרג פלסטיני ושוחרר, סיפר היום (שלישי) לראשונה על חוויה שחווה בחדר החקירות.

"עוד אסכם בעז"ה את הסאגה ההזויה שעברה עלינו בשבועיים האחרונים, אבל נדמה לי שאחד מחוקרי הימ"ר שניסו לחלץ ממני הודאה מומצאת בכל מחיר סיכם במדויק באחת משאלותיו המופרכות את הטירוף שאחז במערכת", כתב ירד.

הוא הוסיף, "זה קרה באחת החקירות אחרי שסיפרתי שהיינו כפסע מלהירצח באירוע ומדובר בהגנה עצמית מובהקת, הטיח בי החוקר: 'אם ידעתם שהאירוע הולך להסלים ולהיות מסוכן עד כדי כך והבנתם לדבריך שהם באו לתקוף ואולי אף חמור מכך, למה לקחתם איתכם למקום אקדח?!'. כן, ממש ככה, לשיטתם של חוקרי הימ"ר אם אתה יהודי עליך להישחט בשקט ולקבל עליך את הדין. העזת ברוב חוצפתך להגן על עצמך? תושלך חיש מהר למרתפי החקירות, כלל יחידות ימ"ר ש"י יעמדו מלכת ויעסקו רק בך ותואשם ברצח בנסיבות מחמירות".

לדבריו, "המערכה עוד רחוקה מסיום, אבל כבר עכשיו חשוב לי להודות בראש ובראשונה לבורא עולם על שרשרת הניסים שליוותה אותנו לאורך כל המעצר ולכל המוני בית ישראל שריגשו וחיממו את הלב עם מענק שחרור, ולאלפי האנשים שתמכו, הפגינו, נאבקו והתפללו כדי שנשתחרר. יהודים, אל ייאוש, הדרך עוד ארוכה ורצופת מכשולים אבל עוד ננצח בעז"ה".

יחיאל אינדור מגיע לבית המשפטוידאו: חוננו. תמונה: Chaim Goldberg/Flash90