גלי בהרב מיארה
גלי בהרב מיארהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, עדכנה את שר התקשורת שלמה קרעי, בדבר עמדתה המשפטית לפיה ההחלטה להעביר את יו"ר דירקטוריון חברת הדואר מכהונתו בטענה כי "אינו ממלא את תפקידו כראוי", לוקה בפגמים מהותיים היורדים לשורשו של ההליך.

"עמדתה של היועצת המשפטית לממשלה גובשה לאחר בחינה מעמיקה של התשתית המשפטית והתשתית העובדתית שהציגו השרים שעמדה בבסיס החלטתם ולאחר שנפגשה עם שר התקשורת והשר לשיתוף פעולה אזורי ושמעה את התייחסותם לסוגייה", נמסר בהודעת מספר המשפטים.

עוד צויין כי "בהתאם לעמדת היועצת המשפטית לממשלה, הפעלת סמכות השרים להדחת יו"ר הדירקטוריון אינה מבוססת על תשתית עובדתית התומכת בהפעלת סמכות חריגה זו. דהיינו, אין הלימה בין טענות השרים כלפי יו"ר הדירקטוריון לבין התשתית העובדתית עליה ביקשו לבסס את החלטתם. בנוסף, נמצאו פגמים באופן בו קוימה חובת השימוע לפני ההדחה".

לכן, הודיעה בהרב מיארה לשרים קרעי ודודי אמסלם כי אם יתעקשו על ההדחה היא לא תוכל להגיד על עמדתם בעתירה שכבר הוגשה לבג"ץ בדרישה לבטל את ההדחה.

בהרב מיארה ציינה כי יש באפשרות שר התקשורת לקבל ייצוג פרטי לשם הצגת עמדתו בעתירה בבג"ץ.

שר התקשורת שלמה קרעי הגיב "היועמ"שית תמשיך לייצג את אלו שפגעו קשות בשירותי הדואר לפריפריה ולאוכלוסיות החלשות, ואנחנו נמשיך לייצג נאמנה את הציבור בישראל. נפעל למינוי יו"ר דירקטוריון לדואר שיתקן את הכישלון המהדהד בפיתוח מנועי הצמיחה ובהפקרת השירות לציבור".

"אחריות מגיעה עם סמכות, ומי שחושב שהאחריות היא על נבחרי הציבור אבל הסמכות לא - טועה. אני סמוך ובטוח שעניין זה מובן מאליו לכל בר דעת", דברי השר קרעי.