תיעוד: השמדת מטעני חבלה במחנה הפליטים בלאטהדובר צה"ל

תנועת ‘פתח’, בראשה עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן), מכריזה על המשך מחויבותה למאבק המזוין נגד ישראל עד למימוש הזכויות של העם הפלסטיני.

בהודעה שפרסמה (רביעי) ציינה תנועת ‘פתח’, כי "פיצוץ מטה התנועה ע"י צבא הכיבוש במהלך תוקפנותו במחנה בלאטה (בשכם) ביום רביעי לפנות בוקר לא יסיט את התנועה מהמשך תפקידה הטבעי במאבק בכיבוש ובהובלת המפעל הלאומי הפלסטיני עד לנטילה בכוח של זכויות עמנו (הפלסטיני) והקמת המדינה הפלסטינית העצמאית והריבונית שבירתה ירושלים".

הודעת ‘פתח’ מתייחסת לפעולת צה"ל בשכם, בה לוחמי צה"ל ומג"ב, בהובלת כוחות הנדסה ויהל"ם, השמידו במחנה הפליטים בלאטה מעבדת נפץ שהכילה שבעה מטענים מוכנים לשימוש. בנוסף, הכוחות השמידו מחסן שהכיל שמונה מטענים מוכנים לשימוש.

"ייכשלו כל הניסיונות של ממשלת הכיבוש לביטול הנוכחות ההיסטורית והניצחית של עמנו (הפלסטיני), ובכלל זה התקיפה של התנועה בהיותה הבסיס של המפעל הלאומי הפלסטיני", ציינה תנועת ‘פתח’.

עוד הדגישה ההודעה, כי "לוחמי התנועה ופעיליה מובילים את פעילות הלחימה נגד הכיבוש ומתנחליו באמצעות התעמתות בשטח" ו’פתח’ תוסיף לדבוק בעקרונות היסוד שלה החותרים לסיום הכיבוש ונוכחות המתנחלים באדמה הפלסטינית.