אל"ם לירון בטיטו
אל"ם לירון בטיטוצילום: דובר צה"ל

אל"ם לירון בטיטו נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "גבעתי" (84), במקומו של אל"ם אליעד מואטי שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות ובקרוב יועלה לדרגת תא"ל וימונה למפקד חיל "הגנת הגבולות".

טקס החילופים נערך הערב (רביעי) במצודת יואב, בראשות מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן, ומפקד עוצבת "הפלדה" (162) תא"ל נדב לוטן, ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מפקד עוצבת "הפלדה" תא"ל נדב לוטן אמר: "חטיבת גבעתי היא מהמובילות ביבשה - בזכות הסקרנות, היכולת להשתנות ולקבל עליה את הנדרש על מנת להפוך לרלוונטית יותר. בהיותי מפקד גדוד, נפלה בחלקי זכות גדולה להיות תחת החטיבה למעלה משנתיים בתקופת לחימה ברצועת עזה. אז וגם היום חוויתי משפחה סגולה עם ערכים משותפים של לחימה, מקצועיות ואחוות לוחמים".

הוא הוסיף: "אנשים אמיתיים, מחוספסים, אנשי עמל ועקשנות שמביאה לתוצאות. אנשים מדהימים שמתאוששים מאירועים קשים; בלחימה בזיתון, ברפיח, בצוק איתן - וגם לאחר נופלם של לוחמי הסיירת השנה בשומרון. נלחמים ומנצחים עם מה שיש".

"לוחמים ומפקדים - אנחנו מצויים בתקופה מורכבת לעם ישראל. תקופה בה מוטלת עלינו האחריות לחזק את המשותף, לצופף שורות ולחזק כל העת את צדקת הדרך", אמר לסיום.

המפקד היוצא אל"ם מואטי אמר: "לוחמים, זכיתי להלך ביניכם ולהוביל אתכם בשנתיים האחרונות. זכינו להגן על העם והארץ שאנחנו כה אוהבים, בכל הגזרות. סיכלנו פיגועים, פיקדנו, חינכנו והתפתחנו".

"חטיבת גבעתי היא צק"ח רק"ם מתקדם, לוחם, משימתי וגמיש. עוצמתו במפקדיו ואנשיו. מוכן תמיד, יוזם ומנצח. שואב את חוסנו מרוח גבעתי ומורשתה. לוחמיי, אני גאה בכם על כך שהנכם משימתיים ולוחמניים, גאה בדרך הפיקוד של מפקדי החטיבה - דורשים מפקודיהם ומחבקים אותם כדרך חיים. גאה בכם על כך שאתם מממשים את אחריותכם ואף מרחיבים אחריות והכל למען הכלל. על כך שאתם תמיד עושים את הכי טוב עם מה שיש ומנצחים".

מואטי הוסיף: "חטיבת גבעתי היא חטיבת צבא העם, חטיבת מחץ בארגון המופת ׳צבא ההגנה לישראל׳. צבא אשר אינו רק מגן על אזרחיו ושלמות ארצו - צבא שהוא העוגן ומקור הלכידות של החברה הישראלית, ומקור הצמיחה של מדינה שלמה - מחנך, מחשל ומפתח את ההון האנושי, ומוציא מאיתנו את הטוב ביותר".

המפקד הנכנס אל"ם בטיטו אמר: "אני נושא עימי את רוח החטיבה כבר 25 שנים, את הקרבות בעזה ולבנון, את ההצלחות המבצעיות והכישלונות וכמובן את אלו שלא חזרו משדה הקרב. כעת זוהי זכות גדולה עבורי להמשיך את המורשת האדירה הזו ולבנות קומה נוספת בבניין כוחה של החטיבה הסגולה. גבעתי עבורי זה בית, משפחה של לוחמים. גבעתי זה פניה היפות של מדינת ישראל - תרמיל על הגב, אבק בנעליים וברק בעיניים. גבעתי זה פיקוד מלפנים, זה לעשות הכי טוב עם מה שיש, גבעתי זה לנצח!"