שכנים מסוכנים בעיסאוויה. ארכיון
שכנים מסוכנים בעיסאוויה. ארכיוןפלאש 90

אליהו ובלה שטיבל, בני זוג חרדים תושבי היישוב מיצד שבגוש עציון, לא האמינו שזה קורה להם. בשבת האחרונה הם יצאו למרכז הרפואי הדסה בהר הצופים לקראת לידת בנם אך טעות אחת שביצעו כמעט ועלתה להם בחייהם.

בשל עבודות בניה באזור הר הצופים בני הזוג החמיצו את הפניה לבית החולים והמשיכו לתוככי שכונת עיסוויה.

קבוצה גדולה של צעירים ערבים החלה להתגודד סביב הרכב. לשאלת בני הזוג כיצד מגיעים לבית החולים, החלו הצעירים להטעותם ולהפנותם אל תוך השכונה.

באתר 'הקול היהודי' תיאר אליהו את רגעי האימה שעברו עליהם באותן דקות. "ערבי מבוגר אמר לי 'בא בא, מה אתה עושה פה תיסע אחרי. התחלתי ליסוע אחריו, ותוך כדי שאני פונה פניית פרסה, מישהו זרק עלינו בקבוק פלסטיק מאחור, ומאותו הרגע התחילו לזרוק עלינו פשוט מטר של אבנים ושל זיקוקים.

"פוצצו את השמשה מאחור, אבנים וזיקוקים בכמויות אדירות. כאילו הם מוכנים לזה שרק ייכנס יהודי והם יעשו בו לינץ. התפוצצו לנו זיקוקים ממש על הרכב.

"כל זה תוך כדי שאשתי באמצע צירים עם התומכת לידה מאחורה. אני בלבוש חרדי בשבת, והם רואים אישה מאחורה, שאלנו אותם איך מגיעים להר הצופים, היה ברור שאנחנו בדרך לבית חולים ללידה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי נוסע לפי מה שבהתחלה הצעירים הערבים כיוונו אותי".

בעוד אליהו מבצע פניית פרסה "פתאום אחד, נראה בן 16, פתח לי את הדלת, תפס לי את הראש, התחיל לתת לי בוקסים בפנים, וניסה להוציא אותי מהרכב. דחפתי אותו סגרתי את הדלת והוא מנסה שוב לפתוח. ואני סוגר והוא שוב פותח".

בתושייה רבה, הצליח שטיבל להדוף את הנער ולהמשיך בנסיעה אחרי הנהג המבוגר, אך עדיין לאורך כ-200 מטר המשיכו הזיקוקים להתפוצץ על הרכב.

הוא סיפר כי אשתו חיכתה ללידה והוא הלך להיבדק במיון. "לאורך הלידה אשתי הסיחה את דעתה ממה שאירע, אולם כעת היא ממש לא מסוגלת לישון. גם אני וגם אשתי עכשיו בהתמודדות קשה יש לנו סיוטים אבל ב"ה "חוסן" של גוש עציון מאד עוזרים לנו".

את דבריו חתם באומרו: "הדבר הגדול שצריך לומר - זה נס גדול. ה' הציל אותנו וב"ה הסיפור נגמר בבן זכר".