שי אלון באירוע הקיץ בבית אלדוברות

אלפי בני אדם חגגו הערב (חמישי) את סיום הקיץ במופע של הזמר חנן בן ארי ביוזמת מועצת בית אל .

ראש המועצה שי אלון פתח את האירוע. "מופע סיום הקיץ הפך למסורת, מסורת משמחת של חגיגה התיישבותית משותפת. ב"ה יש לנו הרבה סיבות לשמוח כאן בבית- אל. הרחובות מתמלאים וההתיישבות בצמיחה מדהימה שיכולנו רק לחלום עליה לפני שני עשורים. על עזרה הדדית המאפיינת את ההתיישבות כולה בעתות שמחה ובשעת צרה. הרבה אחדות יש לנו כאן".

לאחר מכן העניק אלון למח"ט בנימין היוצא אל"מ אליאב אלבז, אשר מסיים את תפקידו בשבוע הבא, תעודת הוקרה וזר פרחים. "קצרה היריעה בכדי לספר על כל מעשיו", בירך שי את אל"מ אלבז, "סיכולי הפיגועים, הפעולות היזומות, וכל העבודה הקשה במשך שנתיים כמעט ללא שינה. כל זאת, כדי שכולנו נוכל להיות כאן הערב, לא רק במופע הערב, אלא במופע הגדול והאמיתי, מופע חזרת ישראל לארצו, ישיבה לבטח בארץ והפרחת השממה".

"הצבא וההתיישבות הן שתי זרועות שלובות יחד בקשר בל יינתק. אין התיישבות ללא צבא ואין צבא ללא ההתיישבות", אמר אלון וציין כי "בימים בהם נשמעים דיבורים קטנים וחסרי טעם על ירידת ערך הצבא, על סרבנות ופילוג, אנו קוראים מכאן קריאת אחדות גדולה אנשים אחים אנחנו, לובשי מדים ואזרחים. הארץ הזו היא של כולנו, אין לנו ארץ אחרת".

באירוע נטלו חלק גם אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס ומפקד אוגדת איו"ש תא"ל אבי בלוט.