חוף ים. ארכיון
חוף ים. ארכיוןצילום: יוסי זליגר, פלאש 90

חמישה ילדים טבעו למול עיני אמם שזעקה לעזרה בחוף "גיל", הילדה הקטנה בת 6 בלבד. קבוצה של גולשים שהיו במקום הצילו אותם תוך כדי שסיכנו את חייהם.

"שמענו מלא צעקות של האמא מהחוף", סיפר לכאן חדשות הגולש מוריס בן שימול סיפר. "ראינו את הילדים תופסים את הילדה שכבר שקעה. גם הילדים התחילו להיסחף ולהיטרק על הסלעים. כשהגענו, ראינו את העקב של הילדה בפוקס, כשהיא כבר שקעה. חבר שלי משך את הרגל שלה - והופ הוצאנו אותה אחרי שהיא בלעה כבר טונות של מים. שמנו שני ילדים על כל גלשן.

אחד מהם, שהיה יותר בוגר, תפס בחוט מאחורה ולא הצלחנו לצאת. נשברו עלינו גלים, אז חתרנו לעומק, עקפנו את הגלים ויצאנו דרך חוף אחר. זה היה ממש נס".

"הגדולה פסקה בנחרצות שכבר 'ראתה את המוות'", כתבה האם אחרי האירוע. "אין לי הסבר מהיכן הגיחו המלאכים הטובים הללו. הם נאבקו דקות ארוכות להציל. הם נאבקו משך זמן, שהיה נראה כנצח, עם הגלשן, כשבתי הקטנה אמורה להיות עליו, רק שהגלים העצומים, מחבלים במטרה הנשגבה. הם מעיפים תגלשן כלפי לב הים והקטנה בין חיים למוות. ברחמי שמים עצומים, מלאכים, שליחים נאמנים מידיו הרחומות של אלוקי, הוכיחו בגבורה עילאית, 'שאין דבר העומד בפני הרצון'. והילדות על הגלשן שכבר שומר על יציבותו. כך גם הגלשן הנוסף, כבר יציב ובטוח, ברוך השם".