מורזוב הערב בטדי
מורזוב הערב בטדיצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

לא הניצחון להתהדר בו. הפועל ירושלים גברה הערב (מוצאי שבת) על היריבה העירונית, בית"ר, במשחק הדרבי הראשון ביניהן העונה עם 0:1 קטן ולא משכנע בכלל.

היה זה במסגרת גביע הטוטו, מפעל הכדורגל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי, במשחק הדירוג על המקום החמישי והשישי.

כמו בעונה שעברה בה השתיים סיימו די צמודות בטבלת ליגת העל בכדורגל, גם הערב המשחק בין השתיים היה שווה כוחות. אך בעוד בית"ר עלתה בהרכב חסר במיוחד, ללא חלק גדול משחקניה הבולטים בעונה שעברה כמו ניקולאסקו ואספרייה שעזבו וירדן שועה שהוצא מסגל הקבוצה לאחר שסירב להארכת חוזה, בהפועל ירושלים עלו עם הרכב מלא שאמור יהיה זה איתו ישחקו במשחקי הליגה שיחלו בעוד שבוע בדיוק.

אם לשפוט על פי המשחק הערב, דווקא לאדומים מהבירה צפויה להיות עונה לא קלה כאשר היכולת אותה הציגו הערב בכר הדשא בטדי לא יספיק להם בכדי לשרוד בליגת העל.

אם זה לא מספיק, חלוצם המוביל של האדומים מירושלים, ראונו סאפינן, נפצע במהלך המחצית השניה פציעה קשה שככל הנראה גמרה לו את העונה.

ובכל זאת, את המשחק הערב ניצחה הפועל כשזו גברה על בית"ר בתוצאה 0:1 משער בדקה ה-96 שהובקע בפנדל שלא היה. בשל אי שימוש במערכת ה-VAR טעות השיפוט לא תוקנה ובית"ר ספגה הפסד לא מוצדק, רגע לפני הסיום.

כך או כך, מחזיקת הגביע מהבירה, בית"ר, תצטרך לבצע חיזוקים מידיים בכדי להיערך לפתיחת העונה בעוד 9 ימים בדיוק, כשתארח באותו האצטדיון את הפועל חיפה למחזור הראשון של עונת 2023/24 בליגת העל שבכדורגל. הדרבי הירושלמי הראשון של העונה, נצבע בצבע אדום.