צוריאל גביזון
צוריאל גביזוןצילום: רגע של חכמה

מכירים את זה שאנשים לא מנתקים את הטלפון בסיום השיחה? זה קורה לי בלי סוף. אני תמיד מוצא את עצמי מנתק את השיחה בעצמי אחרי כמה שניות, כשהבנתי שהצד השני לא עשה את הצעד הזה.

איך זה פתאום התחיל ככה, שהתרגלנו לא לנתק את השיחה? אם תשאלו אותי, אני חושב שזו המחלה של הדור: פשוט לסמוך על הצד השני. הוא כבר יידע לעשות את זה במקומי. למה שאני אתאמץ? בטוח הוא ינתק. וכך יוצא שכל צד פשוט מסיר אחריות וסומך על בן השיחה שלו שיתפעל את האירוע...

ולמה נזכרתי בזה? בגלל התרבות המכוערת של 'הנעלמים'. אתה מציע הצעה לחבר טוב, הוא נותן אור ירוק לבצע את השידוך, מקבל מספר טלפון של הבחורה ו... נעלם. הלו? התקשרת? הכל בסדר איתך? כלום ושום דבר. אין קול ואין עונה.

אחרי שבוע הוא נזכר לחזור אליך. "סליחה, היה לי שבוע מטורף. לא הספקתי להתקשר... והבחורה, מסכנה, פשוט התייבשה לה למוות. כל הזמן סביב הטלפון, אולי בכל רגע הוא יתקשר. ממש אם סיסרה המודרנית, ולא מבינה מדוע אחרו פעמי מרכותיו... אבל מבחינתו? זה הכי סבבה בעולם. כאילו, אם אני לא מתקשר, היא בטח תבין אותי שאני עסוק. אויש, איזו טעות טראגית. ואז, כשהוא כבר מועיל בטובו להתקשר - הוא שרוף. אין עם מי לדבר. הוא כבר בזבז את כל האשראי שלו על הטעות הזאת.

ואם אתם חושבים שזו רק בעיה של בנים, אז תחשבו שוב. כבר קיבלתי כל כך הרבה תלונות של בנים על בנות שגם הן למדו 'לזרוק' בלי לומר מילה. פשוט לא לענות יותר, לא לשלוח הודעה, או להיפרד בהודעת וואצפ לקונית, כאילו מדובר בהחזרת מוצר בעלי אקספרס.

צריך לזכור: אנחנו נפגשים עם בני אדם. אנשים עם רגשות, עם תקוות, עם אכזבות. חייבים להיות סופר-סופר-סופר רגישים! קיבלת מספר טלפון של המועמד\ת? דבר ראשון: שלחו הודעה! "היי דנה, תודה על ההסכמה. מתי מתאים לך לדבר?". זה הכי בסיסי בעולם, וכל כך קל לזכות בנקודות זכות על הדבר הזה. כי הדבר הכי מעצבן - זה חוסר זמינות. ואם זה בזוגיות? זו גזירת מוות. אז חברים, אל תעשו את הטעות הזאת. אל תשרפו את עצמכם בעיני המשודך, השדכן או כל מי שישמע על המקרה הזה. תהיו זמינים, תתקשרו בהקדם, תשלחו אותות חיים. זה האלף-בית של קשר. בלי טיפת האחריות הזאת, אני באמת לא מבין איך אפשר לבנות בית. בהצלחה!

רוצים להפסיק לעשות טעיות טראגיות כאלו בשלב ההכרויות וההכנה לחתונה? הצטרפו לפרויקט 252 בלחיצה כאן >>