השר אליהו עם בנו נווה בישיבת בית אל
השר אליהו עם בנו נווה בישיבת בית אלצילום: דוברות

השרים והח"כים הסרוגים ערכו היום (א') ביקורים במספר ישיבות הסדר וגבוהות לרגל פתיחת השנה.

השר עמיחי אליהו פתח את הבוקר בישיבת בית אל בה החל בנו נווה ללמוד בשיעור א'. "הגעתי הבוקר לפתוח את השנה עם נווה שמתחיל ללמוד בישיבת "בית אל". בהתרגשות ובהכרת הטוב ללומדי התורה באשר הם. הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים", כתב השר אליהו.

לדבריו, "למעלה מ 140,000 לומדי תורה פתחו את שנת הלימודים הקרובה. עולם התורה פורח ובתוכו 20,000 בחורי ישיבה שלומדים תורה ומשרתים את המדינה בצבא".

גם חה"כ משה סולומון (הציונות הדתית) סייר היום בישיבת הסדר דרך חיים בקרית גת הסמוכה לביתו לרגל פתיחת חודש אלול, כאשר במהלכו התיישב ללמוד עם ראש הישיבה הרב אמיר ממן מתורתו של הרב קוק זצ"ל.

מי שעוד בחר להתחיל את זמן אלול בישיבה הסמוכה לביתו הוא ח"כ צבי סוכות שלמד חברותא עם הרב דודי דודקביץ' בישיבת רועה ישראל ביצהר. משם המשיך סוכות לישיבת בית אורות.

שותפו לסיעה ויו"ר וועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן ביקר היום בישיבות אלון מורה והר ברכה, ואף נשא דברים לרגל ג' באלול, יום פטירת הרב קוק. גם השר אופיר סופר הגיע לפתוח את השבוע הראשון של זמן אלול בישיבת הכותל. השר נפגש עם ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר ועם מוטי ג'רבי מנכ"ל הישיבה לדיון ושיחה על ענייני השעה.

השר נפגש עם תלמידי שיעור א' שהגיעו מחו"ל ובירך אותם בברכת "זמן טוב". השר דיבר עמם על התשובה הטבעית שבדברי הרב קוק ומשמעותה לימינו לכלל ולפרט. "לא מובן מאליו שאתם מגיעים ללמוד תורה בארץ ישראל ובישיבת הכותל שבעיר העתיקה, אני מקווה שזה תחילתו של התהליך שבסופו תתגייסו לשירות משמעותי בצה"ל ואף תעלו עם משפחותיכם ארצה".

במפגש עם רבני הישיבה דיבר השר על ענייני השעה והתקיים שיח על מצבו של עם ישראל בארץ ובתפוצות ועל מסרי הציונות, האחדות והמחשבה על כלל ישראל שצריכים לחזק מתוך בתי המדרש.

לאחר מכן ביקר בתצפית הכותל הנבנית בימים אלו על גג הישיבה. הפרויקט הנבנה בימים אלו בישיבת הכותל כולל מעלית חדשה, הנגשה היסטורית של הקומות השונות וכניסה חיצונית וחדשה לגג הישיבה. גג הישיבה יחודש וישופץ על מנת לאפשר לציבור הרחב ליהנות מתצפית מרהיבה מאחד הגגות הגבוהים והרחבים בעיר העתיקה.

בסופו של הסיור נפגש עם תלמידים שעלו ארצה ושירתו בצה"ל ובהם עולה חדש שעלה מארה"ב בשבוע שעבר. השר שמע מהעולים על חוויתם האישית והאתגרים השונים שעומדים בפניהם וכמובן הציע סיוע אישי של לשכתו בעניינים שונים.

הרב ברוך וידר ראש ישיבת הכותל: "בכל שבת אנו מתפללים על מדינת ישראל, על שריה ויועציה, אנחנו מברכים את השר שימשיך בעשייה הגדולה ושיזכה לסייעתא דשמיא יחד עם חבריו בממשלה ובכנסת למען עם ישראל".

ח"כ סלומון עם הרב אמיר ממן

צילום: דוברות

ח"כ סוכות בחברותא עם הרב דודקביץ'

צילום: דוברות

סופר בישיבת הכותל

צילום: דוברות

ח"כ שמחה רוטמן בישיבת הר ברכהדוברות