בקק"ל לא מפסיקים לחדש ולקיים פעילויות ואירועים מיוחדים לציבור הרחב. כתב ערוץ 7 הגיע לאחד מאירועי "יער החלומות" שמתקיימים בימים אלה ב-3 מוקדים ברחבי הארץ ופגש את עובדי קק"ל שסיפרו על המגוון הרחב שהם מציעים למשפחות ולקהלים נוספים.

"אנחנו מזמינים את הציבור לפגוש דמויות מהעבר, לשמוע איך העשיה של קק"ל משולבת בהיסטוריה של מדינת ישראל", אומרת חני קהלני, רכזת אירועים במחלקה לאירועים, אגף קשרי ציבור בקק"ל.

קהלני מפרטת, "מרכישת קרקעות, גאולת הקרקע, בניית יישובי חומה ומגדל, ייבוש ביצות ושיקום נחלים. אנחנו לא נחים לרגע, וכבר מתכוננים לאירועי סוכות. היערות שלנו מוכנים לחג הסוכות. בהרבה מאוד יערות יוצבו סוכות למען הציבור הרחב. מזמינים את הציבור כולו, כל מי שרוצה לצאת אל הטבע ולהתחבר אל הטבע, להגיע לאירועי יער של חלומות שמתקיימים עד סוף החודש ולפעילויות נוספות שמופיעות באתר קק"ל".

"יער החלומות" של קק"ל
"יער החלומות" של קק"לצילום: ערוץ 7

אודיה ביליג, אחראית מיזמים קהילתיים, עולים וצמי"ד בחטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל, משתפת את הצופים במגוון הסיורים לאורך השנה, "אנחנו מקיימים גם סיורי סליחות. סיורים שהם בסימן של הידברות וערבות הדדית. מחזקים מעט את בן האדם לחברו, את החברה הישראלית. הסיורים מתקיימים בכל רחבי הארץ, כאשר לכל סיור יש טוויסט מיוחד משלו".

נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער של אזור השפלה והחוף בקק"ל, מספרת על הדאגה של קק"ל לשלום המטיילים, "בימים אלה עובדי הקרן הקימת מסיירים ביערות ובודקים שאין חלילה שאריות של גחלים לוחשות או פחמים. חשוב לנו שאנשים יגיעו ליער בבטחה ויהנו מכל מה שהיער יכול להציע להם, יערות ישראל הם לא משהו מובן מאליו. הם הוקמו על ידי יערני קק"ל בתחילת המאה הקודמת. הם הפכו את הארץ מארץ שוממה וחרבה לארץ מיוערת".

"יער החלומות"
"יער החלומות"צילום: ערוץ 7