השייח’ ד"ר עבד אל-רחמן קשוע
השייח’ ד"ר עבד אל-רחמן קשועצילום: ללא קרדיט

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל והוועדה הארצית של ראשי הרשויות המקומיות ערכו (שלישי) ישיבת חירום בעיריית טירה כדי לדון בדרכי הפעולה בעקבות הירצחו של מנכ"ל העירייה השייח’ ד"ר עבד אל-רחמן קשוע, מנכ"ל העירייה שהיה חבר בהנהגת התנועה האיסלאמית ובמפלגת רע"מ.

בפעולת החיסול נפצעו גם מחמוד נאסר, חבר מועצת עיריית טירה וחבר מועצת השורא של התנועה האיסלאמית בטירה, ומוחמד דעאס חבר לשעבר במועצת עיריית טירה.

אתר החדשות הערבי ישראלי "פאנט" דיווח, כי בישיבה הציע השייח’ ראיד סלאח לקיים את תפילת יום השישי והדרשה המסורתית בכיכר מרכזית בטירה ובהשתתפות רחבה של הציבור, וכן לערוך שיחות עם התלמידים לקראת פתיחת שנת הלימודים.

ראש עיריית רהט, עטא אבו מדיגם, הביע את זעמו על המציאות הביטחונית העגומה בחברה הערבית הבאה לידי ביטוי בהגעתו לישיבה בלוויית מאבטחים ובהצבת שוטרים לאבטח את ביתו.

"לא המודיעין או המדינה רוצים להרוג אותי, אלא בני העם שלי", אמר אבו מדיגם שהזהיר, כי הוא עלול להיות קרבן הרצח הבא בחברה הערבית.

ראש עיריית עראבה, עומר נסאר, ציין כי הצעירים הערבים אינם חושבים על נישואין ובניית בית, ולכן נפוצה תופעת הריקנות והשוק השחור, שכן הם מעוניינים להשיג כסף באופן מהיר.

נסאר, שאף הוא הביע חשש מפני היותו יעד לרצח, הציע להכריז עם יום מחאה המוני וחסימת צירי תנועה מרכזיים.

חברת הכנסת מחד"ש עאידה תומא סולימאן אמרה, כי כאשר החברה הערבית אינה זוכה לרגיעה חובה שגם המדינה לא תזכה לרגיעה, וגם היא הציעה לחסום את צירי התנועה בהשתתפות מסיבית של הציבור בפעולות המחאה.

ראש ממשלה בנימין נתניהו כינה הרצח של מנכ"ל עיריית טירה "חציית קו אדום". לדברי נתניהו, "הרציחות האלה, ארגוני הפשע, הפרוטקשן, להשתלט על עיריות, זה דבר שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. אנחנו נפעיל את כל האמצעים - כולל השב"כ, כולל המשטרה, כל האמצעים, כדי לנצח את הפשיעה הזאת"