חבר הכנסת סוכות מברך מציב גבול אלמנהדוברות

חבר הכנסת צבי סוכות הגיע היום (שלישי) לישיבת אבינועם ביישוב אביתר ונפגש עם ראש הישיבה הרב דוד אמיתי ועם אליסף פרשן מנכ"ל מוסדות אלון מורה. בהמשך הביקור ברך ברכת "מציב גבול אלמנה".

הישוב אביתר הוקם לזכרו של אביתר בורובסקי שנרצח בפיגוע בצומת תפוח לפני כעשור. אחרי פיגוע הירי בצומת תפוח לפני למעלה משנתיים בו נרצח יהודה גואטה, תלמיד ישיבת איתמר הוקם גרעין משפחות משמעותי, נסללו דרכי גישה, הוקמו קרוונים רבים ואף מבנים טרומיים. לצידם של בית כנסת, מעון יום לפעוטות, מדרשה לנשים ותלמוד תורה לילדים. בית המדרש באביתר נקרא "מעלות יהודה" על שמו של יהודה ז"ל.

לפני כשנתיים חתמו תושבי הישוב על הסכם עם ממשלת בנט לפיד לפיו התושבים יתפנו מרצון ובמקום תוקם בהמשך ישיבה. התושבים אכן עזבו את הישוב אך ממשלת בנט לפיד לא אפשרה להקים ישיבה במקום כפי שסוכם.

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו עם הקמת הממשלה הנוכחית, סוכם עם מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית, כי הממשלה תאשר את הקמת היישוב.

ח"כ סוכות נשא דברים בפני התלמידים ואמר: "אני עוד זוכר את הימים הראשונים, זה היה נשמע חלום רחוק. זכינו להיות שותפים כאן בישוב הראשון שהוקם בצורה כזו בעשורים האחרונים, בגאון ובצורה ברורה להקים ישוב בארץ ישראל. למרות שהרבה לא האמינו אנחנו זוכים לראות את החלום הולך ומתגשם."

אליסף פרשן הודה לסוכות: "תודה למי שאז שהוא חלם וכיוון למקום הזה הוא היה צבי סוכות והיום הוא חבר הכנסת צבי סוכות שחלם. זה היה דמיון רחוק והנה ב"ה קם הדבר הזה ונהיה. והיום יש כאן ישיבה ובעזרת השם ממנה יקום ישוב".