קיר טיפוס בעיר הילדים
קיר טיפוס בעיר הילדיםצילום: קובי פינקלר

בלב העיר חולון, עיר שהפכה בשנים האחרונות למוקד פעילות בעיקר עבור הילדים ומכאן גם קיבלה את התואר עיר הילדים, מספר רב של פעילויות המותאמות לילדים ואח"כ גם למבוגרים. סביב פארק פרס, נבנה מתחם שלם ובו פארק חבלים, קירות טיפוס ואמוגה, לצידו היכל הקרח, לא הרחק משם ימית 2000 ובתווך מוזיאונים לילדים והוריהם.

הלכנו לשלושה מהם.

מתחם הטיפוס רוקיז. קם לו יהודי עם חזון והקים בפאתי העיר מתחם גדול שהוא בית לקהילת מטפסי החבל במרכז.

וכה הוא מספר "מתחם הטיפוס, רוקיז, נולד מתוך חלום ליצור בית לקהילת מטפסי החבל במרכז. הבאנו את הטבע לעיר, את הספורט לקהילה ובנינו מתחם המוקדש כל כולו לטיפוס הספורטיבי על כל המשתמע מכך – רתמות, חבלים והרבה הרבה אדרנלין".

המתחם רוקיז מתפרש על פני 1000 מ"ר, באוויר הפתוח. את המקום מנהלת בצורה מקצועית ואיכותית קטיה שמקפידה על כל פרט.

במקום 20 עמדות טיפוס בגבהים משתנים 8-16 מטרים ובהם קירות מקצועיים עם מסלולים ודירוגים כמו בתחרויות טיפוס בעולם וקירות ילדים צבעוניים ואטרקטיביים.

קיר טיפוס
קיר טיפוסצילום: קובי פינקלר

קירות הילדים תוכננו כדי להתאים לגילאים השונים ולהוסיף עניין ולמידה לחוויית הטיפוס: קירות טיפוס זוגיים בשיטת באזר לעצור את השעון קיר טיפוס קופים משולב חבלים קירות טיפוס מצוירים המדמים כוורת דבורים, שלד ועצמות, חיות, טיפוס בתוך בסדק צר ועוד.

במקום גם פארק החבלים הכולל שתי קומות ועשרות מכשולים בגובה. בסיום הפארק מחכה למבקרים קפיצת באנג'י שתקפיץ לכם את הלב.

חבלים
חבליםצילום: קובי פינקלר

הכניסה לפארק חבלים מגיל 8 וגובה 1.20 או מתחת לזה בליווי הורה (בתשלום).

חושבים שאתם נינג'ה? בואו לבחון יכולותיכם בפארק החבלים המאתגר הכולל 2 קומות של מכשולים ברמות שונות וקפיצת פחד אחת שתבחן את גבולות הכושר המנטאלי שלכם.. הטיפוס מותר מגיל 4 ועד לבוגרים.

לצידו של מתחם הטיפוס היכל הקרח היכל הקרח – רשת מרכזי החלקה על הקרח פסגות הקרח (Ice Peaks).

היכל הקרח
היכל הקרחצילום: קובי פינקלר

היכל הקרח בחולון הוא מרכז רב-תכליתי המשמש כמרכז להחלקה אמנותית על הקרח, אימוני הוקי קרח וריצה מהירה על הקרח, כמרכז אטרקציות לבילוי ופנאי לכל המשפחה וכמרכז אירועים, הופעות כנסים וימי הולדת.

המקום מושלם. הילדים בכל גיל מתנסים. לעיתים נופלים, אח"כ קמים, אפשר להיעזר במתקנים בתוך אולם ההחלקה ומיד כשאתה (חלילה) מועד באים לעזרתך. מומלץ להגיע למתחם בבגדים חמים.

ואחרי הקרח למים. פארק מים לילדים - גדולים וקטנים.

מה עושים כשהבריכה בשכונה כבר לא מספקת אותם והילדים משתעממים ומחפשים אתגרים? הים כבר לא מומלץ, לטיולים חם מדי, ואתם מתחרפנים. הפתרון הוא קל – הגיע הזמן לקחת את הילדים ולהגיע למתחם אדיר - פארק מים קאנטרי חולון לילדים, ימית 2000 שיגרום לכולם הנאה לאורך זמן ואתם לא תשמעו אותם כלל. בפארק הם יוכלו למצות את היום, ליהנות מכל רגע והכי חשוב לא ישעמם להם כלל.

בתוך חולון שוכן לו מתחם אדיר של ימית ספארק המים, מתחם שתפגשו בו את כל מה שרציתם שחיפשתם. בריכות גדולות, אטרקציות לילדים, מגלשות ייחודיות ומרתקות שתרצו להעלות עליהן שוב ושוב ועוד מגוון דברים. חשבנו על הכול כדי שלכם יהיה קיץ מעולה ותוכלו ליהנות ממגוון רחב של פעילויות לילדים.

עוד ברחבי העיר

מוזיאון אגד – מכיל אוסף נדיר של האוטובוסים ההיסטוריים של "אגד", חלקם מלפני קום המדינה. כל האוטובוסים משוחזרים למצבם האותנטי וכשירים לנסיעה. המוזיאון ממוקם בשטח חניון "אגד" חולון בדרום העיר, בקריית בן-גוריון.

הגן היפני – הגן אשר עוצב על ידי האדריכל חיים כהנוביץ מעוצב כגן יפני מסורתי וכולל מוטיבים עיצוביים מהמזרח הרחוק. נמצא בשדרות ירושלים.

גן הקקטוסים – הגן מכיל אוסף גדול של קקטוסים, סוקולנטים ושאר מינים קרובים. נמצא בשדרות ירושלים פינת משה שרת והרבה גני סיפור.

לכל שאר האתרים ומיקומם :אתר עיריית חולון: www.holon.muni.i