יהונתן רוזנהק במשדר מיוחד
יהונתן רוזנהק במשדר מיוחדשאטרסטוק

חנויות הציוד לבית הספר הומות אדם. ילקוטים, תיקים, מחברות. אנחנו דואגים שהילדים שלנו יחזרו לבית הספר עם הציוד הכי איכותי: ילקוטים אורתופדיים, עטיפות ממותגות, מכשירי כתיבה מהסוג הכי טוב.

יחד עם ההתרגשות בלבבות הרכים, החשש עדיין קיים. מה יהיה? האם יהיו לי חברים? מה אני יעשה אם יציקו לי או יצחקו עלי?

האם אני אסתדר עם המורה שלי ובלימודים? הילדים, וגם אנחנו, רוצים התחלה חדשה, דף חלק, אנחנו אופטימיים, אבל יחד עם זאת מלאי חששות לגבי השנה החדשה.

יהונתן רוזנהק משתף אותנו בתחושות שלו בתור ילד. יהונתן כיום הוא שחקן, במאי, כותב, סופר וכבר כעשור, מגשים חלומות לילדים. אבל בתור ילד היה לו קשה: "עברתי לא מעט משברים חברתיים בשנות היסודי ובחטיבה. חרמות, נטישה של חברים קרובים, סיטואציות מאוד קשות בגילאים שונים. סבלתי הרבה מבדידות ותחושת חוסר שייכות" כך מתאר יהונתן. מה שעזר לו והמקום שהוא מצא להתבטא ולהביע את עצמו היה חוג תיאטרון אליו נרשם. החוג העצים אותו, דרכו קיבל כוחות ודרכו הוא יכול לתת כוחות לילדים אחרים: "לאחר הרבה שנים של הדחקה ושל עשיה ברוכה, משהו קרה."

במסגרת סדרת הילדים 'ניידת החלומות', קיבל יהונתן לא פחות מארבעה מכתבים מילדים שעברו חרם חברתי וחולמים לעזור לילדים אחרים במצבם. "זה עשה לי בום בבטן" מתאר יהונתן. "הרגשתי שאני חייב לעשות עם זה משהו."

יהונתן הזמין את ארבעת הילדים, כינס אותם יחד והם הקימו 'מיני חבורה'. הוא לקח אותם לסדנת נינג'ה בה הם למדו על הכוחות והעוצמה הפנימית שלהם, עברו סדנת מנהיגות ואפילו נפגשו עם אופק ראשון, מפקדת ב"סיירת החרם". הם ארגנו יחד אירוע במג'יק קאס, אליו הגיעו כ 200 ילדים (!!) שעוברים או עברו אתגרים חברתיים.

"כשערכתי תחקיר ובדקתי את המצב, נדהמתי לראות שהתופעה חיה ובועטת גם כיום. זה העיר לי את הפצעים הישנים ואת הרצון לעשות משהו". הרעיונות התחילו לזרום, והראשון שבהם היה ליזום משדר חינמי לילדים לפני פתיחת שנה, שיעזור לילדים להתחיל שנה בקלות, עם עוצמות פנימיות וביטחון עצמי. "השאיפה שלי, להגיע לכמה שיותר ילדים, לעזור להם במשוכה הראשונה של תחילת שנה", משתף אותנו יהונתן.

המשדר קרם עור וגידים והוא מזמין את כל הילדים להצטרף: "במשדר אני אספר על מה שאני עברתי, איך אני הצלחתי להתגבר, על מה שקרה לי ומה אני עושה היום. אני אתן כלים יישומיים, לא רק צחוקים!" זה יהיה משדר שמח, מבטיח יהונתן, אבל גם נכנסים בו עמוק פנימה: ילדים הולכים לשתף את הסיפור שלהם, אם ירצו, לקבל כלים פרקטיים מיהונתן וגם מהאורחים החשובים במשדר: נדב ועמית נווה, אופק ראשון, נטע לביא, עופר ומאור ואסי צובל.

"כשרוצים לעשות שינוי, זה תמיד עובר דרך עבודה. צריך להיות אמיצים!" מזהיר יהונתן בחיוך. במשדר הילדים יקבלו הרבה אומץ, תרגילים ואתגרים מיוחדים שיביאו אותם מוכנים לשנה החדשה. ביקשנו מיהונתן שיגלה לנו משהו מהמשדר: יש לך טיפ או שהכול סוד? שאלנו את יהונתן, והוא מפרגן לנו בשמחה: "כשאתה רוצה להשתפר במשהו, לעבור משוכה, הדבר הראשון שצריך לעשות זה: להחליט! להחליט שאתה מתמודד עם זה, לקבל עזרה, להתעסק בזה.

לא להגיד לעצמך: זה יעבור לבד, זה שום דבר, לנסות להקטין את הבעיה. קודם כל עלינו להכיר בבעיה! אז בואו נדבר על זה. בואו נתעסק בזה, כנסו למשדר החינמי ביום ראשון י' אלול (27.8) בשעה 10:30 בזום. יהיה שווה.

להרשמה למשדר בחינם - לחצו כאן.