הוועדה
הוועדהצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (רביעי) את הדיון הראשון של ועדת השרים לענייני מוכנות הזירה האזרחית למצבי חירום, במשרד רה"מ בירושלים.

נתניהו אמר בתום הדיון: "נחנו קיימנו את הישיבה הראשונה של ועדת השרים לענייני מוכנות הזירה האזרחית למצבי חירום. אנחנו התרכזנו בעיקר ברעידות אדמה. מדינת ישראל נמצאת על השבר הסורי-אפריקני, יש לנו מקומות שמועדים לפורענות".

לדבריו, "אנחנו מתייחסים עכשיו לשני דברים עיקריים: אחד, זה לתת התרעה והנחיות לציבור מה לעשות במקרה של רעידת אדמה. אנחנו נעשה תרגיל גדול בנובמבר".

נתניהו הוסיף: "הדבר השני, הוא לעשות פעולת מניעה על ידי חיזוק המבנים שנמצאים במקומות המסוכנים ביותר. אנחנו הקמנו ועדת מנכ"לים לצורך העניין הזה, וגם הוועדה הזאת תמשיך להתקדם בראשות שר הביטחון והשרים שמשתתפים כאן. אני מלווה את זה גם באופן אישי".

לסיום אמר: "הדבר העיקרי הוא להכין את מדינת ישראל למצב של רעידות אדמה ופגעים אחרים. אנחנו מאמינים שבהכנה נכונה, אנחנו נצמצם מאוד את הנזקים ואת המחיר שנשלם. נעשה ונצליח".

שר הביטחון יואב גלנט אמר: "אני מודה לרה"מ, לחברי השרים ולכל מי שעוסק בנושא החשוב הזה של כיצד נערכים לרעידות אדמה. יש לנו סדרי גודל של כמה עשרות אלפי מבנים שאנחנו צריכים לתת להם מענה, כדי שחלילה במצבי חירום, ביום ובלילה, לא ילכדו בהם אנשים".

"משרד הביטחון, ביחד עם כל הגופים האחרים יודע לעשות את העבודה, ואנחנו נבצע אותה כפי שנדרש. אני מקווה שאנחנו נתקדם. זו בשורה טובה לאזרחי ישראל אחרי הרבה מאוד שנים שהנושא הזה לא טופל", אמר לסיום.