הראל שפירא ודודו סעדה
הראל שפירא ודודו סעדהצילום: בשבע

בשבת הקרובה נציין 100 שנה לייסוד הדף היומי. דודו סעדה מארח את הרב הראל שפירא מנהל 'פורטל הדף היומי'.

"פורטל הדף היומי זהו בית המדרש הווירטואלי הגדול ביותר בעולם ללימוד גמרא, חינמי, שכולל אתר אינטרנט ואפליקציה. הוא גם המגוון ביותר בעולם, ובית מדרש שהוא בית לכולם. גם לספרדים, אשכנזים, חסידים, ליטאים, כיפה סרוגה, צעירים מבוגרים, דוברי שפות זרות. מי שמחפש לימוד קצר, ארוך, עיון, הלכתי".

הרב הראל מספר מאיפה התחיל: "לימדתי גמרא בישיבת הסדר בחיפה במשך כמה שנים, והכנתי לבחורי ישיבה כל מיני דפי עזר למיניהם, דפי עיון, הרחבה ונהיה לי איזה מצבור גדול של דפים ובשלב מסוים מישהו המליץ לי להעלות את זה לאתר אינטרנט. לפני למעלה מעשור העליתי את התכנים לאינטרנט ופתאום התחלתי לקבל תגובות מדהימות ובקשות, והחלטתי לעשות אתר כזה שיעלו את כל החומרים לשם. אחת המטרות המרכזיות הראשונות של פורטל הדף היומי היה בעצם בסך הכל לקבץ את כל העומס שקיים באינטרנט. היו כל מיני אתרים קטנים מפוזרים, ואז חשבתי בוא נעשה איזשהו אתר שירכז את הכל. ומאז תפס תאוצה אדירה".

"בזכות הטכנולוגיה - הפרסום והנגישות זה תפס מאוד מאוד. יש הצטרפות אדירה של לומדים, עשינו סקר פורטל הדף היומי שהשיבו לו אלפי אנשים וכמעט 80% השיבו שהם הצטרפו לדף היומי בסבב הנוכחי, בעשור האחרון. מצד אחד הטכנולוגיה מאוד מאוד מנגישה את הלימוד, ומצד שני היא גם תובעת מאיתנו את הלימוד. היום אני חושב שאין תירוצים, כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים לו".

הראל מסיים עם ציטוט מרב האי גאון :"אתה לא תמצא יראת חטא וזריזות וענווה וטהרה וקדושה אלא באותם מתעסקים במשנה ובתלמוד".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט

האזנה נעימה