שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הדגיש בראיון לערוץ 7 את הצעדים שלו ושל הממשלה למלחמה ביוקר המחיה והריכוזיות במשק הישראלית ואמר: "תבדקו אותנו בעוד חצי שנה, בעוד שנה ובעוד שנתיים, אתם תראו - אנחנו נשנה את הכלכלה הישראלית מקצה לקצה".

תחילה הדגיש השר: "לא רוצה להתעלם מקשיים. יש משבר כלכלי עולמי. אני חושב אגב שבהקשר של השוק הישראלי הוא יכול להפוך להזדמנות גדולה. אני לא מתעלם מיוקר המחיה. זו משימה מספר אחת שלנו ואנחנו הולכים איתה בכל הכוח. מה שאני עושה במשק החלב זה דרמטי. נשמור על החקלאות כיוון שהיא חשובה והיא ציונות, לא נשמור על המונופולים והשחקנים הגדולים והריכוזיים בשוק המזון".

השר פרט את צעדיו הכלכליים ואמר: "רפורמת 'מה שטוב לאירופה טוב לישראל' זו דרמה שלא עשו 75 שנה, והיא תפתח פה אוטוסטרדת ייבוא שתייצר חירות. אין דרך אחרת. לפרק ריכוזיות, לפרק מונופולים, לפתוח חסמי רגולציה ומכסים ולהביא ים של ייבוא שמייצר תחרות מול השוק הישראלי ומחייב את השוק הישראלי להשתפר, להעלות את הפיריון שלו ולהוזיל את המחיר. זה טוב גם לכלכלה הישראלית, לא רק ליוקר המחיה. זה win win. ככה זה בעולמות של שוק חופשי".

לסיום ביקש להבהיר: "אנחנו בסך הכל חצי שנה בתפקיד. תבדקו אותנו בעוד חצי שנה, בעוד שנה ובעוד שנתיים, אתם תראו - אנחנו נשנה את הכלכלה הישראלית מקצה לקצה. ההאצה והצמיחה והסקטורים החזקים ימשיכו להתפתח, אבל סוף סוף האזרחים גם ירגישו את זה בכיס וביוקר המחיה".