הרופא שעזב כדי ללוות את החולהבאדיבות המצלם

אור בן ה-16, המטופל במחלקה המטו-אונקולוגית בבית החולים שערי צדק לאחר שאובחן כסובל מגידול במוח, שמע על המחנה של 'חיינו' בארה"ב, ורצה כמו חבריו שחולים בסרטן, לצאת לנופש במחנה, אלא שהדבר היה מורכב מבחינה רפואית.

"הרופאה המטפלת והצוות, הבינו כי בשל מצבו הרפואי של אור הוא לא יוכל לצאת למחנה. האפשרות היחידה הייתה שיהיה רופא שיהיה צמוד רק אליו בטיסה ושיהיו התאמות ספציפיות עבורו במחנה הקיץ, חשבנו לעצמנו שזו משימה בלתי אפשרית", מספרת ויקי אמא של אור, "אור היה מאוד עצוב כשהוא קיבל את הבשורה ולא ידענו איך אנחנו יכולים לעזור לו".

מה שאור לא ידע זה שהצוות בשערי צדק וצוות עמותת חיינו עושים הכול כדי שהוא כן יוכל לצאת למחנה. "יממה לפני הנסיעה, אור קיבל את הבשורה המשמחת", סיפר מנכ"ל עמותת חיינו אלעד מימון, "התאמנו הכל עבורו והדבר היחיד שנשאר זה שיהיה רופא שילווה אותך בטיסה". שעות ארוכות של מתח עברו על אור, עד שאחד הרופאים במחלקה נרתם למשימה".

ד"ר מיקי סורוצקין שלקח על עצמו את המשימה ללוות את אור סיפר: "אור מטופל אצלנו במחלקה ואנחנו יודעים כמה חשוב לילדים חולים לשנות אוירה, כמה זה משפיע עליהם טוב. מהרגע שקיבלתי את הבקשה, לצאת עם אור לארה"ב, התחלתי לבדוק מול החולים שאני מטפל בהם, האם יש לי חלון זמן שאני יכול לצאת לטיסה ולחזור מיד למחלקה. לאחר שהתברר לי שיש לי גיבוי מהצוות במחלקה, לקחתי על עצמי את המשימה ויצאתי לדרך".

סורוצקין יצא לדרך עם אור לטיסה לארה"ב: "מיד אחרי הטיסה, חזרתי ארצה, לחברים של אור במחלקה, ששמחו שאור הצליח בסופו של דבר להגשים את החלום שלו".

הרופא והחולה
הרופא והחולהצילום: יצחק הרץ