רני רהב
רני רהבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

איש יחסי הציבור רני רהב שקיבל מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים מהעו"ד המייצג את השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן אומר בראיון לערוץ 7 כי הוא אינו מתרגש מהמהלך.

במכתב שנשלח לרהב נכתב בין היתר: "במהלך החודשים האחרונים, פרסמת פרסומים שהינם לשון הרע נגד מרשתי וניכר כי בחרת לשים לך למטרה להכפיש, להסית ולהשפיל אדם בעיני הבריות ולעשותה מטרה לשנאה".

"כשקיבלתי את המכתב הרגשתי עצוב כלפיה. היא מנסה בכל דרך לנסות לאיים עלי ולהפחיד אותי אבל היא כנראה טעתה. אני עיראקי בדם למרות שאני ממוצא אשכנזי - ולא מוותר לאף אחד כמעט", אומר רהב.

הוא מוסיף, "אני חושב שהיא לא ראויה להיות שרה בממשלה וחברת כנסת. אין ישראלי שלא מתבייש בזה שהיא שרה בממשלה ואעשה ככל יכולתי שהיא לא תכהן בתפקיד הזה. אני חושב שזה ביזיון לדגל הישראלי שאישה כמוה היא השרה לענייני נשים. זו אחת הבושות הגדולות מאז הקמת המדינה".

לרהב יש בטן מלאה על השרה גולן. "אישה שמתמנה להיות השרה לענייני מעמד האישה הייתה צריכה לבקר אצל כל משפחה שאישה או בת נרצחו בה ולא משנה אם הם יהודים, ערבים, צ'רקסים, בדואים או דרוזים. לא ידוע לי שהיא עשתה ביקורים כאלה. השרה לענייני מעמד האישה צריכה לבקר בכל יום במעון לנשים מוכות. לא ידוע לי שהיא ביקרה שם. הרבה דברים מעניינים אותה אבל לא מעמד האישה".

הוא אומר שאם תשנה את התנהלותה - גם דעתו יכולה להשתנות. "ברגע שהיא תוכיח שהיא מתנהגת באופן אלגנטי באופן ששרה בכלל במדינת ישראל צריכה להתנהג ובפרט שרה לענייני מעמד האישה, אני אגיד כל הכבוד".

בינתיים, לדבריו, הוא זוכה לתמיכה נרחבת. "אני מקבל אהדה עצומה מהציבור - ברמות שלא נתקלתי בהן מעולם. בשום פוסט שדיברתי אין דיבה. היא יכולה ללכת לאיזה בית משפט שהיא רוצה".