שני, עדי ורועי בתרג"ד 55
שני, עדי ורועי בתרג"ד 55צילום: דובר צה"ל

עדי, שני ורועי, שלושת ילדי משפחת אלמוג מירושלים, סיפרו לערוץ 7 על שיתוף הפעולה ביניהם, במסגרת תרגיל גדוד התותחנים 55 "דרקון" - המתרגל בימים אלו תרחישי לחימה מגוונים בזירה הצפונית.

רס"ן שני, האחות הגדולה במשפחה, פתחה: "כולנו גרים בירושלים. התגייסתי לחיל התקשוב למסלול קשר"גים (קציני קשר גדודיים), מסלול שמשלב גם טכנולוגיה וגם לוחמה. עשיתי שני תפקידים בחטיבה, אחד בגדוד 402 ואחד כסמ"פ בפלוגה שלי, והיום אני בחטיבה משרתת כמ"פ פלחי"ק (פלוגת קשר חטיבתית)".

סגן (במיל.) עדי, הצעירה משני, הסבירה על תפקידיה: "אני התגייסתי להיות לוחמת בתותחנים. ארבעה חודשים טירונות ועוד ארבעה אימון מתקדם, וישר משם יצאתי במסלול כוכבים לקורס מפקדים וקורס קצינים. לאחר מכן שובצתי כמ"מ בפלוגה המבצעית של גדוד 402, והתפקיד האחרון שלי כקצינה בשירות סדיר היה סמ"פ טירונים. היום אני משרתת מילואים פעילה בחטיבה 215, ובין היתר אני אחראית על בניית התרג"דים באג"ם (אגף מבצעים) החטיבתי".

רועי, האח השלישי במשפחה שלקח חלק בתרג"ד סיפר: "התגייסתי בנוב 21' לגדוד 55. לארח ארבעה חודשי טירונות עליתי להיות לוחם בגדוד. אני מגיע ישר לאימון חורף, ולאחר מכן יוצא לקורס מפקדים, כאשר בסיומו קיבלתי שיבוץ כמפקד בבא"ח. יצא שכשעדי סיימה את תפקידה בבא"ח כסמ"פ, אני בדיוק הגעתי אליו לתפקיד. לאחר שסיימתי שם חזרתי לפלוגה א' בגדוד ושובצתי כמפקד צוות, התפקיד שאני עושה היום".

התרגיל הגדודי של גדוד "דרקון" 55 התחלק ל-2 שלבים עיקריים: הראשון - לחימה משטח הארץ, והשני - תנועה לעבר הגבול, חציית הגבול, פריסת הגדוד בעומק השטח וירי על מטרות בעומק שטח האויב. בתרג"ד השתתפו גם צוות מיחידת רוכב-שמיים, לצד שלושת פלוגות הגדוד.

שני הסבירה על המפגש של האחים בתרגיל: "שלושתנו נפגשנו בתרגיל גדוד של 55. רועי הגיע אחרי לבנת אימון משמעותית, כאשר כל הגדוד התקבץ ביחד לאחר תעסוקה מבצעית. בתחילת תקופת האימון ביצענו אימוני צוותים, מחלקות ופלוגות, כאשר בשבוע האחרון ביצענו את התרג"ד, אותו עדי תרגלה, כאשר אני ורועי מתורגלים בו"

עדי הוסיפה: "אני חושבת שבסוף כל אחד רצה לתרום את החלק שלו למדינה. יצא בסוף שכולנו יצאנו לוחמות ותומכי לחימה. זה הרגיש לנו משמעותי וזה גם מאוד מספק. לומדים המון ומרגישים שתורמים למדינה. לדעתי ברור שיש קשר חזק לעובדה ששני התגייסה לשירות משמעותי, אני שהגעתי אחריה ורועי שהגיע אחריי. כולנו תרמנו ותורמים לביטחון המדינה".

תותחנים בגבול הרצועה
תותחנים בגבול הרצועהפלאש 90

שני חיזקה מצידה והסבירה: "לפני תותחנים הייתי בחיל שריון, וכשעדי התלבטה לאן ללכת, אמרתי לה שתותחנים זו העוצמה הכי גדולה ושם באים לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר. העוצמה שיש לגדוד תותחנים, אם זה באמל"ח ואם זה באיכות האנשים, זה באמת משהו בלתי רגיל".

עדי הצטרפה לאחותה ואמרה על חשיבות החיל: "כלוחמת וקצינה, אני יכולה להגיד שהצבא פשוט לא יכול בלי חיל תותחנים. העוצמה והכוח של החיל הזה מטורפת. עד שאנשים לא יגיעו לתותחנים הם לא יבינו מה זה. אנשים רוצים להתגייס ולהיות בקו האש הראשון, אבל בסוף תותחנים זה פשוט עוצמה שאי אפשר בלעדיה".

"היה לי את האופציה להתגייס למקומות כמו גולני, אבל החלטתי בסוף להתגייס לתותחנים. התעניינתי בכלי הזה שממנו כל הפגזים יוצאים. כשלומדים עליו לאחר מכן מבינים את העוצמות שלו ובגלל זה בחרתי גם לצאת לפיקוד. רק כשמגיעים לחיל ומתקדמים בו מבינים את החשיבות שלו בשדה הקרב ובתרומה שלו למערכה. גם אם אנחנו כביכול קצת 'כבשה שחורה' בחוץ, אני וכל מי שבחיל יודע כמה אנחנו חשובים וקריטיים למערכה", הסביר רועי.

שני הסבירה על המוטיבציה המשפחתית לשירות משמעותי: "אני יודעת שכל אחד ואחד נתן את השקל שלו לשירות המשמעותי. אני חושבת שהכל בא מבית. ברגע שהבית יודע לתת את ה-say בדבר הזה, זה קורה. יש לנו עוד שתי אחיות קטנות, ואנחנו ממש מכווינות אותן כדי שיגיעו למיונים טובים ויוכלו לתרום כמה שניתן ביחידות משמעותיות וכמובן קרביות".

רועי סיים ואמר: "מבחינת חברים שלי, הם לא תמיד מבינים למה אני עושה את מה שאני עושה - סוגר שבתות וטוחן הרבה שטח. אני מנסה להנחיל את הערכים שלי על השירות הצבאי. גם לפני שהתגייסתי רציתי לעשות יומיות ומעין 'לסמן וי על השירות', אבל שיניתי את דעתי והחלטתי שכן לעשות שירות משמעותי. אני מרגיש עם זה מעולה וסיפוק אדיר לשרת ככה את המדינה".