הטקס במשרד החוץ
הטקס במשרד החוץצילום: דוברות

במשרד החוץ נערך טקס פרידה מעשרות בנות ובני שירות שהתנדבו לשירות לאומי-אזרחי במשרד החוץ בשנתיים האחרונות.

במהלך תקופה זו היו בני ובנות השירות שותפים באופן פעיל במספר אירועי דגל אותם ניהל המשרד, בהם: ארגון ביקורי אח"מים רשמיים במדינת ישראל ובמשרד החוץ, לרבות ביקור הנשיא ביידן, פסגת הנגב, איוש מרכז מצב במבצעי "עלות השחר" ו"מגן וחץ", סיוע בטיפול ההומניטרי במשבר באוקראינה, השתתפות בפעילות משרד החוץ ברעידת האדמה בתורכיה וסיוע בניהול הבחירות לכנסת בנציגויות ישראל ברחבי העולם ועוד.

המשרד, בהנחיית שר החוץ אלי כהן, נותן דגש מיוחד לשילוב אוכלוסיות מגוונות גם בשירות הלאומי מכלל פסיפס החברה הישראלית, כשכבר במחזור הקרוב יינתן דגש מיוחד לקליטת בני ובנות שירות מהעדה הדרוזית, הארמנית ויוצאי אתיופיה, כמו גם לאנשים עם מוגבלות.

שר החוץ אלי כהן אמר כי "תרומתם של בני ובנות השירות הלאומי לקידום היעדים של מדינת ישראל ניכרת בכל מהלך שעשינו לטובת חיזוק מעמדה של ישראל בעולם. כל אירוע ופעילות שכאלו דרשו ירידה לפרטי פרטים, דיוק והנעת משימות בדרגות קושי גבוהות וכך זה גם התבטא בעבודתם הברוכה של כל אותם בני ובנות שירות. משרד החוץ מוקיר היום תודה לכל אותם בני ובנות שירות שהיוו חלק בלתי נפרד מפעילות המשרד בשנים האחרונות ואני מאחל להם בהצלחה גדולה בהמשך הדרך".

שרת התיישבות והמשימות הלאומיות והממונה על השירות הלאומי אזרחי אורית סטרוק הוסיפה: "מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי הם חלק אינטגרלי וחשוב בנבחרת הזו, הם פועלים כחלק ממנה במסירות, באחריות, בהתמדה, ותורמים רבות להצלחתה. זכיתם להיות חלק מעשיה ציונית רבת-חשיבות. נראה לי שהלימוד החשוב ביותר שלמדתם כאן, הוא על חשיבותם של אלה שפועלים מאחורי הקלעים למען הצלחת המדינה. זה לימוד לחיים, קחו אותו אתכם הלאה בכל אשר תלכו".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי ראובן פינסקי סיכם: "מעמד מרגש ומכובד המוקיר את המשרתים אשר תורמים לקידום מעמדה של מדינת ישראל בעולם ועומדים בכל משימה קטנה כגדולה. אני מבקש להודות לכם מתנדבי ומתדבות השירות הלאומי אזרחי על שאתם תורמים כל יום מעצמכם למען חיזוק החוסן הלאומי-החברתי של מדינת ישראל ולמשרד החוץ על שיתוף הפעולה ההדוק והוקרת השירות הלאומי אזרחי".