ישראל זעירא
ישראל זעיראצילום: באמונה

עו"ד סיון פרץ שלחה אמש (חמישי) מכתב בשם עמותת ראש יהודי וישראל זעירא לחדשות 12 ובו התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים נגד דברים שנאמרו במהדורה המרכזית של הערוץ.

"אמש, ביום ו' אלול תשפ"ג, 23 לאוגוסט 2023 פורסמה במהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 12 כתבה בה כונו מרשי ועמותת ראש יהודי שבראשה עומד כ'חשוכים' וזאת תוך שהוצגו בכתבה באופן עקום ובהקשר המנסה לשים אותם למרמס וללעג וזאת בניגוד לאמת. מרשיי יטענו כי הכתבה מגמתית ושקרית שכל מטרתה להכפיש את שמם הטוב ולצורך כך 'כל האמצעים כשרים'", כתבה עורכת הדין.

היא ציינה כי "מתוך להיטותם של עורך הכתבה וכל העוסקים בה להציג את מרשיי באור שלילי הם לא טרחו לבקש תגובתם בטרם העלאת הכתבה ובכך עברו על כללי אתיקה בסיסיים. לכתב אין את הגנת 'אמת דיברתי' וטענות רבות בכתבה נכתבו מהגיגי ליבו ודעותיו האישיות תוך ניסיון 'להוסיף עניין' לכתבה בלתי מבוססת, והכל תוך ניצול הכלי החשוב שנקרא 'עיתונות' שהפך בכתבה לכלי המשרת ניסיון השפעה בלתי הוגנת על דעת הציבור התמים. טענות הכתבה לא נבדקו כיאות ולדאבון הלב שמות ללעג את ערכי העיתונות והאתיקה העיתונאית".

עו"ד פרץ מציינת במכתבה לחדשות 12: "כתבתכם אשר עסקה בתכנית 'גפן' חטאה לאמת וניסתה להציג באופן שגוי ולכאורי ניסיונות השפעה בלתי מודעת על ילדי החינוך הממלכתי החילוני וזאת בעוד שמרשיי מעולם לא פעלו במסגרת החינוך הממלכתי חילוני אלא פעלו במסגרת ובהזמנת החינוך הממלכתי דתי וברשות משרד החינוך".

"למרשיי גאים בעובדה שהם חלק מאיחוי החברה הישראלית אשר רבים ממנה מכל קצותיה מוצאים מזור, אוזן קשבת וחיבור פשוט לערכי היהדות הבסיסיים. כמו-כן, מרשיי גם גאים בעובדה שהינם חלק מבניית בית המקדש אשר יבנה אך ורק באהבת חינם- תכלית פעולותיהם ומטרתם. מרשי מר זעירא מדגיש כי הוא מאמין בתקשורת חופשית מלחצים ואיומים ובזכות היסודית לחופש הביטוי. אין למרשי כל התנגדות לביקורת על דרכו ו/או דעותיו חריפה שככל שתהיה, ובלבד שהאופן בה הן מוצגות לא יחטאו לאמת במכוון ולא פחות ולא יותר במהדורת חדשות מרכזית המגדירה עצמה כ'אתר חברת החדשות של ישראל'".

זעירא והעמותה דורשים התנצלות מיידית ופומבית על הדברים שנאמרו בכתבה ופרסום כתבת תיקון שבה יתאפשר להם להגיב תגובה מלאה - ללא צנזורה.

מחדשות 12 לא נמסרה תגובה למכתב.