חגיגיוס: לראשונה מסיבת גיוס ליותר ממאה מלש"בים בוגרי המגזר החרדיצילום: עמותת נצח

למעלה מ-100 מלש"בים בוגרי החינוך החרדי השתתפו באירוע מיוחד לקראת גיוסם בעוד כשבוע לצה"ל במסגרת הגדוד החרדי "נצח יהודה", חץ ותומר.

מנהלת החרדים הצבאית בשיתוף עמותת נצח יהודה, מדור חרדים ביבשה ומשרד הביטחון, האגף הביטחוני חברתי, ארגנו לראשונה מסיבת גיוס ויום גיבוש עבור מועמדים לשירות צבאי בוגרי המגזר החרדי בכדי שיוכלו להשתלב בצה"ל.

במהלך היום שוחחו המלש"בים עם מפקדים וחיילים ונחשפו לצה"ל מזווית שטרם הכירו.

משה, בן 18 מאלעד, שלמד בישיבות עד גיל 17 ובשנה האחרונה לא מצא מסגרת ישיבת מתאימה עבורו, סיפר כי הוא מתחבט לא מעט בשאלת הגיוס בגלל החברה ממנה הגיע. הוא סיפר כי אביו האברך, הוא זה שהמליץ לו ללכת לצבא ולעשות משהו משמעותי.

לדבריו, למרות החשש, הוא הגיע ללמוד על צה"ל וע הליכי המיון והגיוס כדי לשרת בגדוד חרדי עם חיילים המגיעים מהרקע שלו.

זהו אירוע ראשון מסוגו שנועד להגביר את המורל של המתגייסים החרדים החדשים, כשהם מקבלים את כל המידע כדי לעבור את השירות בצורה המיטבית.

ינון קורסיה מגני תקווה, למד בעבר בישיבת דברי חיים (ויזמן), ובאירוע סיפר כי אימו תומכת בו מאד אבל חוששת שהוא עלול להיפגע בצבא.

יוסי לוי מנכ"ל עמותת נצח יהודה סיכם: "זה מרגש בכל פעם מחדש לראות צעירים חרדים איכותיים המגיעים לשרת בצה"ל, חדורי אמונה ורצון להיות חלק משמעותי בהגנה על המדינה, ולאחר מכן הם ישתלבו בשוק העבודה הישראלי ויתרמו להנעת גלגלי המשק הישראלי".