הלווית נרצחים מאירוע ירי בנצרת
הלווית נרצחים מאירוע ירי בנצרתצילום: פלאש 90

כמאה רבנים, רבניות, נשות ואנשי חינוך מהציונות הדתית מבקשים לקרוא יחד למען קדושת החיים, לפעולה אקטיבית של הממשלה למען ערביי ישראל. הקבוצה מבקשת מהממשלה לעשות ככל שביכולתה למנוע שפיכות דמים ולטפל באלימות במגזר הערבי.

במכתב שהיפנו לממשלה נכתב בין היתר: "אנו, רבני ישראל, אנשי ונשות תורה וחינוך, קוראים לממשלת ישראל, בשם התורה וההלכה, לעשות כל מה שביכולתה והרבה יותר ממה שנעשה עד עתה, למגר את הפשיעה במגזר הערבי".

"חובה על ממשלת ישראל לאכוף את איסור 'לא תרצח', שהוא אחד משבע מצוות בני נח, על כל חלקי החברה בישראל. מציאות של הפקרות ביטחונית, כפי שאנו רואים היום, היא נוראית מכל בחינה ובלתי נסבלת אצל כל מגזר וכל חלק מיושבי הארץ, ולא משנה מי האשמים הישירים ברצח".

לחצו כאן לקריאת המכתב המלא

"ריבונו של עולם לא יוכל להשכין את שכינתו בארץ כאשר דם של אנשים שנבראו בצלם אלוקים נשפך בארצנו הקדושה ואין מציל", לשון המכתב.

בין החותמים על המכתב ניתן למצוא את הרב רפי אוסטרוף, הרב שלמה דב רוזן, הרב אמנון בזק, הרב אברהם סתיו, הרב ד"ר עידו פכטר, הרב אלקנה שרלו, הרב אהד טהרלב, הרב ד"ר יעקב נגן, הרב יהודה גלעד והרב ד"ר כתריאל ברנדר וכן את הרבנית דבורה עברון, הרבנית ד"ר תמר מאיר, הרבנית ד"ר יפה גיסר, הרבנית ד"ר חנה פרידמן, הרבנית שירה מרילי מירוויס והרבנית הדסה פרומן.