בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: AMIT SHABI/POOL

בליכוד מזהירים מהתרסקות של הקואליציה, על רקע הסקרים האחרונים שפורסמו בסוף השבוע, שלפיהם מחנה הימין בראשות נתניהו נמצא בשפל אלקטורלי, כך מדווח העיתון "מעריב".

גורמים בליכוד אמרו כי הם מתנגדים לרעיון לפיו במצב שבו יתערב בג"ץ בצמצום עילת הסבירות תוביל הקואליציה לפיזור הכנסת ולהכרזה על בחירות.

"בחירות היום זאת הדרך הבטוחה להתאבדות קולקטיבית של מחנה הימין. היום, כאשר מחנה הימין בשיא השפל, הסקרים הם הדבק הכי חזק של הקואליציה המכהנת", הוסיפו הגורמים.

לדבריהם, "צריך לשים בצד את נושא הרפורמה, ואם לקדם אותה - אז אך ורק בהסכמה. מעתה חייבים להשקיע בשיקום מעמדה של הממשלה הזאת. רק אחרי שנביא הצלחות בתחומי הכלכלה והביטחון האישי של האזרחים, וכאשר נצליח לשפר את המצב בחברה הערבית - רק אז אפשר לחשוב על בחירות. כעת אין לנו קרדיט ציבורי, כולו בוזבז על הרפורמה".

על פי הדיווח, החשש העיקרי בליכוד הוא מהדרישה של מפלגת יהדות התורה לקדם חוק גיוס שלא יכלול סנקציות ומכסות, ויהיה חסין לפסילה מצד בית המשפט.

גורמים בקואליציה פועלים בקרב ההנהגה הרוחנית של המפלגות החרדיות במטרה לשכנע את הרבנים וחברי הכנסת להסכים לפתרון לחוק הגיוס שיהיה מקובל על כל הקואליציה ולא יוביל לגל התנגדות חדש מצד מחאת קפלן.