החילוץ בשטח הצבאימד"א

אזרח זר התייבש הבוקר (ראשון) ומת במהלך כניסה של קבוצת ישראלים ואזרחים זרים לשטח צבאי סגור וממוקש באזור מפעלי ים המלח בדרום.

כוחות משטרה וצה"ל חילצו מהזירה עוד ארבעה גברים ואישה שסבלו מתשישות חום, וצוותים של מד"א טיפלו בנפגעים שמצבם מוגדר קל עד בינוני. הנפגעים פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

על פי החשד העובדים הזרים ניסו לחצות את הגבול מירדן לישראל, שם המתינו להם הישראלים בחלק הצפוני של ים המלח, מול מצדה. אלא שחלקם התייבשו, וחלקם קיבלו מכות חום. חמישה הוצאו על אלונקות על-ידי יחידת חילוץ עין גדי. שני הישראלים שעל פי החשד היו אמורים לאסוף את המסתננים נחקרו במשטרה.

החובש הבכיר עדן מילמן סיפר: "הגענו לשטח וחברנו לכוחות החילוץ שחילצו אלינו חמישה מהנפגעים מתשישות חום, הם היו בהכרה מלאה ולאחר טיפול ראשוני בשטח הם פונו להמשך בדיקות בבית החולים".

ביישוב חמדת שבבקעת הירדן נפרדו ביום שישי מהילד יהודה בן השמונה שנהרג במפולת הסלעים בנחל דוד סמוך לעין גדי. יהודה ז"ל הותיר אחריו הורים, משה ורחלי, ואת אחיותיו הגדולות נעה, הדסה, רות ושירה.

"ברגע אחד נגדעו תום, חיוך ושובבות ילדית יפהפייה. יהודה, בן הזקונים, היה ילד מאיר, את פניו עיטר חיוך תמיד. איזו שמחה פלאית שנדפה ממנו והשפיעה על כל סביבתו. ילד, אדם בראשית דרכו, שהיה חבר טוב לכל חבריו ביישוב, קטנים וגדולים. אהב לשחק כדורגל ולבנות 'מחנות' עם חבריו בצחוק מתגלגל ברחבי היישוב.

בו בזמן התמיד יהודה ללמוד עם אביו תורה בקביעות, להגיע לתפילות בבית הכנסת ולשיר בקול זך את זמירות השבת. את תפקיד הלוי נטל על עצמו כבר בגיל צעיר, ושש ליטול את ידי הכוהנים לפני ברכתם את הקהל. יהודה, שגדל בנופי הבקעה הקסומים, הכיל בתוכו איזה חום, קרבה ואהבה שהוטמנו בו וציפו לגדול ולפרוץ אל המעגלים הרחבים של העולם בבגרותו".

"אחיותיו שספדו לו סיפרו על הצחוק המתגלגל שהיה מצחיק אותן עד כאב, על השמחה שהביא בשובבותו ובאהבתו הבלתי אמצעית, המתפרצת. ועל השבר הגדול שנפער בלב המשפחה עם לכתו.

יהודה, אור יקרות, הוא אחד מאתנו שהלך מעמנו, ולא יאיר עוד את שבילי היישוב בחיוכו הכובש. אבל את מורשת החיבור, אהבת התורה ואהבת האדם הטהורה שהייתה בו כולנו נזכור ונממש. יהי זכרו הטהור ברוך", סיכמו ביישוב חמדת.