הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל
הרב עדין שטיינזלץ זצ"לצילום: באדיבות ישיבת תקוע

חברי ועדת שמות הרחובות של עיריית ירושלים אישרו היום (ראשון) כי ארבעה רחובות בעיר יקראו על שמותם של רבנים, גדולי חסד ובעלי מפעל חיים משמעותי בציבור החרדי ודתי לאומי.

הראשון שיונצח ברחוב בבירה הוא הרב שג"ר (הרב שמעון גרשון רוזנברג) - ראש ישיבת 'שיח יצחק' ומחבר ספרי הגות רבים אשר תלמידיו עומדים כיום בראש ישיבות ומדרשות דתיות לאומיות רבות כגון: מדרשת לינדנבאום, ישיבת עתניאל וישיבת ההסדר בירוחם.

רחוב שני ייקרא על שם חתן פרס ישראל, פרופ' ראובן פוירשטיין - מייסד מכון פוירשטיין לקידום כושר הלמידה בחינוך המיוחד והחינוך הכללי הפורמלי - ואביו של הרב ד"ר רפי פוירשטיין, נשיא מכון פויירשטיין ומייסדי וראשי ארגון רבני צהר.

רחוב נוסף ייקרא על שם הרב אברהם ישעיהו הבר - מייסד עמותת מתנת חיים ורחוב רביעי על שמו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ - מחבר תרגום התלמוד הבבלי וספרים רבים נוספים.

חברי הוועדה גם אישרו את שם הכיכר בשכונת רמת מוצא על שם מפקד האצל בירושלים אשר פיקד על פיצוץ מלון המלך דוד - מרדכי רענן.

חבר ועדת השמות וסיעת מאוחדים, יוני יוסף, ציין כי "אישור רבנים ואישי ציבור שגרו בירושלים ושפעלו מקרב הציבור הדתי לאומי בירושלים, ובתוכם הרב הבר, שמאות ירושלמים ואלפי ישראלים חייבים לו את חייהם - זו הדרך שלנו להוקיר את מי שהם לנו סמל לדרך חיים ואת זה צריך להוקיר בין היתר באופן של קריאת שמות על שמם ברחובות ירושלים".

סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג הוסיף: "ענקי הרוח והתורה במותם נקראים חיים ואלו במותם נתנו לנו חיים. הרב שג"ר והרב שטיינזלץ העניקו לנו תורת חיים והגות שלא היו כמותן בדורות הקודמים. הרב שג"ר עם חידושיו פורצי הדרך בחשיבה ובהתבוננות במקרא והרב שטיינזלץ - רש"י של דורנו - אשר כתב ופירש כפי שלא נראה מאז רש"י הגדול. הרב הבר נתן לנו מתנות חיים של ממש והציל נפשות של רבים בעמותה אותה הקים ופרופ' פוירשטיין, חתן פרס ישראל ובעל עיטור הנשיא, אשר חידש לנו שיטות התערבות בחינוך המיועדות לחינוך מיוחד ולשיפור החינוך לאוכלוסייה הכללית במסגרת החינוך הפורמלי ובמסגרות אחרות. קריאת שמות הרחובות היא התודה הקטנה שאנו חבים לכל אחד ואחד מהם על המפעלים הענקיים אותם הורישו לנו במותם. נוקיר ונזכור לנצח".

מעיריית ירושלים נמסר: "עיריית ירושלים רואה חשיבות אדירה בהנצחתם של אנשי הרוח אשר פעלו בעיר, ברחובותיה של עיר הנצח. רבנים והוגים, עיתונאים ואנשי מעשה, כולם פעלו בירושלים והפיצו ממנה את אורם ותורתם. הרב שטיינזלץ, הרב הבר, הרב פרוש ועוד רבים וטובים, כולם היו בניה ובוניה של ירושלים ושמותיהם של כולם יעטרו את רחובותיה."