איתן דנגוט וקובי פינקלר
איתן דנגוט וקובי פינקלרצילום: בשבע

האלוף במיל' איתן דנגוט מתארח אצל קובי פינקלר לשיחה על עזה, סרבנות, ומילה על הסכם הגז עם לבנון.

על הגבלת מיכסת הפועלים היומית של פועלים פלסטינאים מעזה לארץ הוא אומר: "לא ייתכן שלא קיבלנו מול חמאס בדרישות שלנו את הבסיס של חובתנו כלפי חיילינו. זה נכון שחמאס דרשו שחרור אסירים עם דם על הידיים - והם לא יקבלו אותו. אני מאמין שהיינו חייבים לעמוד פה על דעתנו ולא לפתוח את השערים עד אשר יתחיל פה תהליך מעשי.

אני לא הייתי מגדיל את כמות הפועלים מעזה לאור המצב היום. כרגע אנחנו צריכים לעשות עצור לגבי חשיבה מחודשת לכלל עזה. עזה יכולה וצריכה לקבל תמיכה כמו מים וחשמל אבל השלטון המקומי בעזה הוא ארגון טרור שבהתחלה לא הבין את המשמעות לשלוט על 2.3 מיליון איש שכרגע חיים בעזה, שלטון טליבאן שלא מכיר בקיומנו, וכל זמן שהוא כך, והוא מגביר את העשייה ואת ההשפעה השלילית תפתח צעדי נגד . לכל צעד הומניטרי כרגע להעמיד את החומה המוסרית הזאת - בלי החזרת הבנים אין התקדמות".

"סאלח ערורי היה צריך להיות מחוסל כבר לפני 4 שנים. אין ספק שהוא גורם מרכזי היום בלבנון. לחברות שלו ולדמות שלו יש השפעה רבה. הוא לקח על עצמו להיות מוליך הטרור הפלסטיני הקיצוני ביחס לחיבור בין אירן ולחיזבאללה, מעמיד את עצמו כגיבור לאומי. צריך לעשות את זה בצורה שתבטיח מיגור טרור. לתת ביטחון לאזרחי יהודה ושומרון ביומיום, ביטחון אישי וגם להכין את התשתית גם לקראת החגים לאזרחי ישראל, שיעברו בשלום".

על תופעת הסרבנות: "אני משוכנע שטייסי מדינת ישראל, ברגע שנצטרך להגן על חיינו יתייצבו פה ראשונים. אני משוכנע שגם 99% מאותם סרבנים יגיעו כי קיום המדינה לא הושג פה בן רגע. רמטכ"ל צבא ההגנה לישראל, יש ערך של להגן על גבולות המדינה, ערך לשלום החיילים שהוא מופקד עליהם, זה הופך להיות ברמה שלישית או רביעית במה שהוא צריך להתעסק ביום יום. מה שהוא צריך להתמודד איתו. רדו מהעצים, עזבו כבר את הצבא, ועזבו את המפקדים".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.