אילן והילה יפרח
אילן והילה יפרחיעקב אפללו

אילן והילה יפרח, ראשי מרכז "פנים בפנים" ייקחו חלק במשדר המיוחד שיערוך מועדון ההורים של הרב יוני לביא לקראת החגים, בו יינתנו תובנות וכלים מעשיים כדי להתחיל מחדש בתחומי החיים המרכזיים: חינוך, זוגיות ורוחניות. אילן והילה הם מטפלים זוגיים, מנחי סדנאות זוגיות ומכשירי מנחי זוגיות.

לקראת המשדר מספרת הילה יפרח כי "היכולת שלנו להתחדש היא בהחלט אתגר. פעמים רבות אנחנו מרגישים שכבני זוג אנחנו סוחבים איתנו הרבה מטענים, זיכרונות, טראומות וקשה לנו לפתוח דף חדש. יש הרגשה בתקופה הזו של ראש השנה שהיא מעניקה מודל של - להתחיל מהתחלה.

ראש השנה נקרא 'יום הזיכרון' והסוגיה של הזיכרון מתחברת משני כיוונים, העבר והעתיד: ראשית, היכולת להיזכר בנקודת ההתחלה שבה הכל התחיל. אנחנו רואים זאת אצל הרבה זוגות כשאנחנו עוזרים להם להסתכל בעיניים, להחזיק ידיים, ולהחזיר אותם למקום שבו הכל החל, להיזכר במה כל אחד ראה ואהב בשני. להיזכר בנקודת הראשית, זוהי היכולת להתחדש".

להרשמה לשידור ללא עלות לחצו כאן

אילן מוסיף כי "מתוך הנקודה של החיבור לראשית ולהתחלה - קל יותר לנקות ולבקש סליחה על המקומות שבהם לא הייתי נאמן לראשית הזו. יש אפשרות להתנצל ולרצות את בן או בת הזוג. אנחנו מתחברים אל השורש באופן שמאפשר התחדשות".

הוא מדגיש כי "יש משהו ב'יום הזיכרון' של לא לזכור רק את העבר הטוב אלא גם 'לזכור את העתיד' - להחזיק ראש ב'איך הדברים צריכים להיראות'. בבחינה הזוגית יש אפשרות להתחדשות שאינה רק קשורה לחזרה אחורה - אלא גם להסתכל קדימה על הקשר בצורה אופטימלית ומלאה. המשמעות של זה בפועל היא להחזיק את הראש באופק הזוגי וגם לקבל קבלות טובות הקשורות לזוגיות כדי לאפשר לחבר את ה'זיכרון' הזה לפרקטיקה של החיים".

הילה מוסיפה כי "זה הזמן להניח כוונה. הרי בכל התפילות אנחנו מכוונים כוונות וכך גם בזוגיות. הקבלות הטובות המעשיות אולי יידחו לאחרי החגים אבל זה הזמן לכוונה, לאחל, לברך, להסתכל אל האופק, על השנה הזו ועל התקופה הקרובה".

השבוע השניים מוציאים ספר "תרגילים בהורות" שהוא המשך של הספר "תרגילים בחיבור" ומטרתו לעזור להורים לפעול יחד. "מאוד משמעותי לנו שכשיש חופש וחגים אנחנו מתגייסים למשימות המשפחתיות ושוכחים את בסיס האם שממנו הכוחות מגיעים - וזה הבסיס הזוגי. אם אנחנו מצליחים לקבוע מפגש זוגי לקראת החגים בו נניח ציפיות שלנו אחד מהשנייה, נבקש בקשות כדי לעבור את זה יחד, ונקבע בתקופה הזו זמנים בהם חוזרים יחד לאיפה שהכל התחיל. זה יוצר תקופה כיפית בה אפשר לעבור את החגים ולחזק את החוסן הזוגי שלנו", הם מסכמים.

במשדר המיוחד "איך מתחילים מחדש?" שיתקיים ביום רביעי הקרוב, כ' אב (6.9 ) בשעה 21:00 ישתתפו אילן והילה יפרח בשיחה בנושא: "איך בונים את הקומה הבאה בזוגיות שלנו?".

במשדר ישתתפו גם הרב אייל ורד, ר"מ במכון מאיר ורב קהילת יחדיו פ"ת שידבר על: "איך מכניסים את אלוקים לחיים שלנו?" והרב יוני לביא, מקים ומוביל מועדון ההורים עם הרצאה בנושא: "ההורים שחלמנו להיות – איך גורמים לזה לקרות?"

להרשמה לשידור ללא עלות לחצו כאן