ארגון זהות
ארגון זהותצילום: ארגון זהות

סמינריון ההכנה לשנת הלימודים תשפ"ד של מרכזי ארגון 'זהות' באגף התרבות במשרד למשימות לאומיות התקיים השבוע ב'כפר הרא"ה' עם שיא במספר בנות השירות במרכזים הפרוסים בכל רחבי הארץ - 161 בנות בנוסף ל-95 בנות אח"י, אשר יתפזרו בבתי הספר בכל רחבי הארץ וילמדו על ערכי מדינת ישראל כיהודית, ישראלית וציונית ע"י העברת מערכי שיעור בנושאי יהדות, מסורת וציונות לאלפי תלמידים במגוון בתי ספר. הגידול במספר בנות השירות מהווה תוספת משמעותית עבור הארגון משנה שעברה, אז שירתו במרכזי זהות 151 בנות.

"במציאות המורכבת כיום בה צפות ועולות על פני השטח שאלות הזהות של המדינה וההלחמה בין ערכי היהדות וערכי הדמוקרטיה, הדרישה לחידוד הזהות שלנו עולה בהתאמה ותודעת השליחות בתפקיד מתבהרת", כך מסביר מנכ"ל ארגון זהות, אלי ליפשיץ, את הגידול במספר בנות השירות בארגון. "יותר ויותר בנות רוצות להיות חלק מהמהלך ההיסטורי המתרחש במדינה ולהשפיע בו. זה הדחף, זו השליחות וזו התודעה שלהן במשך השנה".

ארגון זהות
ארגון זהותצילום: ארגון זהות

במסגרת ההכנות לשנת הלימודים אשר תחל בשישי הקרוב בכל בתי הספר בארץ, בנות השירות של זהות עברו מספר ימים עמוסים בהדרכות, הרצאות וסדנאות שונות.

בין היתר היו סדנאות גודל, רוח והשראה שהועברו על ידי הרב שמואל, הרב אהרון כהן, הדס לוינשטיין ועוד' וכלים פרקטיים שהועברו על ידי אביאל פרנס וענבל מחלב ועוד.

הבנות שמעו הרצאות שונות וקיבלו הדרכות פרקטיות על רכישת כלים טכנולוגיים חדשניים שיכולים לסייע רבות לבנות השירות בכל הנוגע לבניית מערכי שיעור אטרקטיביים וצורת העברתם.

ליפשיץ ציין בדבריו כי "הבנות שמגיעות למרכזי 'זהות' בארץ, מעבירות שיעורים בנושא ומלוות אלפי תלמידים במהלך השנה הגיעו לסמינריון מלאות בתחושת שליחות, צעירות מסורות אשר באות להקשיב באמת, מניחות את הניידים בצד ורוצות להעמיק בנושא הליבה הישראליים, בזהות היהודית ובכלים הרבים שניתן להשתמש כדי להעביר את המידע הלאה. הרגישו את בריאות הנפש והרוח של הבנות וזה היה ניכר לאורך כל הסמינריון".