ישראלים רבים יצפו בנוף הזה בטוקיו?
ישראלים רבים יצפו בנוף הזה בטוקיו?צילום באדיבות: Booking.com

החופש הגדול מגיע לסיומו והילדים חוזרים למסגרות החינוכיות, אך ישראלים רבים כבר עסוקים ושקועים עמוק בתכנון החופשה הבאה במהלך חגי תשרי.

חברת בוקינג (Booking.com) חושפת כי על אף שהחגים השנה משתלבים עם סוף השבוע, הדבר לא פוגע בכמות הביקושים וההזמנות של הישראלים למקומות אירוח ונופש בישראל ומחוצה לה.

החברה אספה את רשימת היעדים המבוקשים ביותר שאליהם התיירים הישראלים ביצעו הכי הרבה הזמנות במהלך חגי תשרי, הן בישראל והן ברחבי העולם, וניתן לראות כי ישנם שינויים ביעדים ובמיקומם לעומת חודשי השיא של עונת התיירות ביולי-אוגוסט.

את רשימת היעדים הפופולריים ביותר מחוץ לישראל פותחת העיר לונדון, ששומרת על המקום הראשון והיציב עוד מחג השבועות ומחודשי הקיץ. באופן מפתיע, היעד הממוקם במקום השני הוא טוקיו, יפן. בשונה משאר היעדים ברשימה (למעט ניו יורק), הטיסה לטוקיו נחשבת לארוכה ויקרה, ויעד זה נחשב ליעד שהחופשה בו ארוכה יותר (לעומת מספר ימים בערי אירופה), והוא לא הופיע ברשימות הקודמות של היעדים הפופולריים לפי חברת Booking.com.

מיד אחריה מגיעה עוד עיר מבוקשת ביותר שדורשת טיסה ארוכה במיוחד– ניו יורק. במקום הרביעי נמצאת רומא (שהייתה מקום 5 ביולי-אוגוסט) ובמקום החמישי נמצא היעד הקרוב יחסית - שארם א שייח, שטיפס ממקום 8 בדירוג הקודם.

פריז במקום השישי (לעומת המקום התשיעי ביולי-אוגוסט), אתונה בשביעי (ירידה של שלוש מקומות, בודפשט ווינה במקומות השמיני והתשיעי בהתאמה (אחרי שהיו מקום שני ושלישי בקיץ) ואת העשירייה הראשונה סוגרת ברצלונה.

ברצלונה
ברצלונהצילום: iStock

ברשימת היעדים המקומיים, אין יותר מדי הפתעות. שלושת המקומות הראשונים שייכים לערי התיירות הידועות והפופולריות כמעט כל השנה – אילת, תל אביב וירושלים.

עם זאת, יעדים כמו מצפה רמון, הרצליה וזיכרון יעקב אינם מופיעים ברשימת היעדים של חגי תשרי, אך כן הופיעו ברשימת יולי אוגוסט.

כמו כן, לאזור ים המלח יש שתי נציגויות – עין בוקק ונווה זוהר הממוקמות זו אחרי זו ובשתיהן ניתן למצוא מגוון רחב של בתי מלון למרגלות ים המלח. בסמוך אליהן נמצא עין גדי, הממוקם במקום ה-9.