מוחמד ברכה
מוחמד ברכהPhoto by Gideon Markowicz/Flash90

מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, אמר כי הירי לעברו של מוסעב דח’אן, המועמד לראשות עיריית נצרת ופציעת שניים מקרובי משפחות, מלמד על הסכנה החמורה הקיימת בשימוש בנשק כדי להטיל אימה ולשלוט על המגזר המוניציפלי.

בהודעתו שפורסמה באתר "אל-ג’רמק" כתב ברכה: "אנו מדגישים פעם נוספת, כי האחריות הבסיסית והראשונה לכל מעשי התקיפה והפשעים מוטלת על כתפי המשטרה ומוסדות הממשלה, והממשלה עצמה, וגם על הכאוס הנפשע והעליה היומית במספר הקורבנות, בכלל זה נפגעים ופצועים שמספרם מגיע למאות".

לדבריו, "ההתמקדות בנצרת והטבעתה בדם ובאלימות נעשית במסגרת המדיניות של הממסד הישראלי כדי להסיט את נצרת ממעמדה ומתפקידה ההיסטורי בהיותה הבירה הלאומית, התרבותית והחברתית של הציבור הערבי הפלסטיני".

אתר פאנט דווח כי לפני כחודש וחצי נורו יריות לעבר ביתו של דח’אן מבלי שאיש נפגע מהירי. מועמדים נוספים בבחירות המוניציפליות במגזר הערבי דיווחו על היותם נתונים לאיומים ועל ירי לעבר ביתם או שריפת מכוניתם.

ד"ר הילאל ח’ורי, שהתמודד על ראשות המועצה המקומית כפר יאסיף הודיע על פרישה מהמרוץ במחאה על האלימות. לפני מספר שבועות בוצע ירי לעבר ביתו ומכוניתו.