בית מדרש, אילוסטרציה
בית מדרש, אילוסטרציהצילום: Yossi Zamir /Flash90

ברקע הקשיים במשא ומתן בין ארגון המורים העל יסודיים למשרד האוצר וברקע הערכות של משרד החינוך כי תתקיים שביתה בתיכונים, הוציא הבוקר (רביעי) מנכ"ל מרכז ישיבות אולפנות בני עקיבא אלחנן גלט מכתב לראשי המוסדות התיכוניים ובהם הביע תמיכה במאבק למען שיפור מעמד המורה ושכרם של אנשי ההוראה במיוחד בתחילת הדרך.

יחד עם זאת, עמד גלט על חשיבות ההכנת התלמידים לראש השנה ויום הכיפורים ועל חשיבות לימוד התורה כדבר שאסור לבטל. ברשת לומדים כ24,000 תלמידים בכ70 מוסדות.

במכתב הוסיף גלט כי הוא מבקש ואף מעמיד לרשות המוסדות פתרונות כדי לוודא שבכל אחד מהמוסדות יתקיימו תפילות מידי בוקר ויתקיים לימוד תורה עד לשעות הצהריים.

בין היתר כתב כי "בצד הדאגה החשובה והמובנת לשיפור מערכת החינוך כולה וקידום מעמדו של המורה , אנו מיצרים על שקולות השביתה ערב פתיחת השנה פוגעים מאד בתלמידים , ומקוים כי בעזה גם בימים האחרונים ישכילו הצדדים להתגבר על הפערים או לכל הפחות להגיע להסכמה על המשך המו"מ מבלי להשתמש באופציית ההשבתה שמזיקה מאד ליציבות מערכת החינוך. חטיבות הביניים יפתחו כמובן את השנה באופן מסודר עקב ההסכם שנחתם בין הסתדרות המורים והממשלה, וזה כמובן משמח ביותר. מבחינה מעשית , אנו מבקשים לחזור על העקרון שהנחה אותנו גם בעבר בנושא זה".

"את לימודי הקודש לתלמידים ולתלמידות אסור לנו לבטל בישיבות ובאולפנות - בכל דרך העומדת בפנינו. במיוחד השנה בה אנו כבר בעיצומם של ׳אני לדודי ודודי לי׳ בחודש הרחמים והסליחות עלינו לפעול ככל יכולתנו לקיים ימי תפילה ולימוד תורה לקראת ראש השנה הקרב. אנו מבקשים מכל המוסדות , לפעול גם במצב של הודעת השבתה, לקיים ימי תפילה ולימוד במקצועות הקודש בשעות הבוקר. ניתן לגבש בהתאם להתפתחויות תוכנית לשבועות הראשוניים עד ראש השנה ויום כיפור בה נפעיל מסגרת תורנית באווירת מדרשה ומתיבתא ולצורך כך יגויסו כל בעלי התפקידים האפשריים מקרב הצוות וישולבו כוחות חיצוניים נוספים ללימוד תורה באופן מיטבי וייחודי".