פנינה פרייליך - פרויקט 252
פנינה פרייליך - פרויקט 252צילום: רבקה יפה

"בא לי לברך שהחיינו בכל פעם שנגמר דייט. חתיכת סיוט הדייטים האלו"... משתפת אותי נועה בת ה-33.

"וגם ככה כמעט אף אחד לא נראה מספיק טוב בעיניי, אני מזהה את זה די מהר. אז אחרי שאנחנו מדברים קצת, אני כבר יודעת בוודאות שהוא לא מתאים. אבל תמיד אני מפחדת לחתוך אותם מהר מידי. ומה אם אני מפספסת את העתיד שלי? וחוץ מזה, בגילי כבר לא מתחתנים מאהבה, אולי הגיע הזמן להתפשר?".

מה הבעיה עם ההחלטה 'להתפשר'?

בחיפוש אחר פתרון שבזכותו תגיע סוף-סוף החתונה המיוחלת, בנות רבות, בדומה לנועה, מתחילות להשתכנע בטענה האלמותית של ה"דודות", שהן אשמות במצב. שאילו רק התפשרו על דברים מסוימים, כבר היו מתחתנות. מחשבות שליליות כאלה, על כמה את בררנית ולכן זה כבר לא יקרה, או שכל הבחורים הטובים כבר התחתנו צעירים ולך לא נותר אלא לוותר על אהבה אמיתית או להישאר רווקה נצחית.

מחשבות אלו זורעות בעיקר מתח, פחד ומרחיקות אותך מהיכולת ליצור קשר פתוח מתוך שחרור והנאה. דבר נוסף שמחשבות אלו יוצרות, הוא חוסר אמון ביכולת להצליח בדייטים. נכון, אלו רק המחשבות ונכון שכלפי חוץ - ברור שאת באה לפגישה במצב הכי טוב שלך כדי שיהיה נחמד ומוצלח, אך ההתנהגות בזמן הדייט היא רק רכיב אחד בלבד העוזר לקשרים להצליח.

חשוב להבין שהעמדה הפנימית שלנו משפיעה על המציאות, היא זו המכוונת את התוצאות בחיינו. מחשבותינו גורמות לתת המודע שלנו למשוך אלינו את מה שנקדיש לו אנרגיה. כאשר מחשבותיך מושכות אותך להחלטה להתפשר כדי להתחתן, הן מייצרות גלגל מתסכל ומכאיב של חוסר אמון בסיכוי למצוא מישהו באמת טוב, בעקבות זאת, נוצרת חוויית חוסר הצלחה בדייטים, שדוחפת אותך לחיפוש אחר פתרון של פשרה והתוצאה הסופית היא איבוד האמון ביכולת שלך להתחתן באושר.

מה עוד יוצרת המחשבה השלילית שרק פשרה תביא אותך לחתונה? היא יוצרת מאבק, בו הקולות הפנימיים הם אלו שגורמים לך לרדות בעצמך ולבטל את רצונותיך. זו טקטיקה שבאה לקרב אותך לחתונה, אך במקום לקדם אותך, היא מכבה את מנועי ההצלחה שלך. זאת כיוון שקשר טוב מגיע מרצון אמיתי להכיר, להיפתח, לתת, לגשר על הפערים ולהתקרב ויחד לבנות בית המתאים לאורח חיינו.

איך פשרה תייצר רצון להשקיע ולהתמסר? היא הרי משאירה אותך במקום המתקדם לחתונה מאילוץ. שם גופך מפריש בעיקר הורמוני מתח שאינם מאפשרים לאהבה להתפתח. זה כמו לצפות מהסוס הקשור לדהור קדימה. המחשבות השליליות והפחדים, יוצרים יחד את החוט המגביל את הסוס. יוצא אם כך, שמרוב המאמץ לקדם את עצמך כדי להתחתן, את מתרחקת מהחתונה. את פועלת חזק מהחלטה קרה להתפשר, הבאה מהשכל, ומנסה לפתח קשר תוך מחיקת רגשותייך. זה כל-כך מכאיב יותר, מתסכל ואף זורע עוד ייאוש אחרי שגם ויתור על הדברים החשובים לך, לא הוביל לחתונה.

הפתרון פשוט והדרך להגיע לקשר טוב ואוהב אם כך, עוברת דווקא בהקשבה אמיתית לרצונותייך וחיזוק האמונה ש-ה' הכין לך את האיש המתאים לך בדיוק. במקום להמשיך לספר לעצמך סיפורים מפחידים על הסיכוי הנמוך להתחתן, על מאגר הבחורים שהמצטמצם או על כמה את מגזימה בבררנות שלך, הזכירי לעצמך שאלו רק פחדים. אלו אינן עובדות מדעיות. זה הכל הסיפורים בראש שלך. וסיפור ניתן לשנות.

מעתה אם כך, הזיני את תודעתך בסיפורי הצלחה של זוגות שהתחתנו מבלי להתפשר. תזכירי לעצמך, עד כמה החיבור לרצונותייך, הוא זה שמאפשר לך להיות כלי לאהבה ולשפע. כי שם את נוכחת בקשר ברמה הרגשית ולא רק כי הכרחת את עצמך לעשות זאת. התמקדי בתמונת עתיד חיובית של קשר המתקדם בזכות ההתאמה וההשקעה של שניכם. בכך את תרתמי את מחשבותיך לפעולות ולמאמצים שאת עושה במציאות כדי להתחתן ובע"ה תסללי לך דרך לחתונה המאושרת שלך.

ואל תשכחי לבשר לי בשורות טובות.

אתם עדיין בדרך לחתונה?
פרויקט 252 מציג את התובנות החזקות ביותר שחיתנו מאות זוגות בכנס דיגיטלי מיוחד - להרשמה ללא עלות לכנס לחצו כאן >>