רחי היין, עובדת סוציאלית, מייסדת ומנהלת מרכז 'פנים' המסייע ומלווה זוגות עם אתגרי פוריות התארחה באולפן ערוץ 7 לשיחה על פעילות המרכז הייחודי הפועל במושבה הגרמנית בירושלים וטבריה ושסניף נוסף שלו ייפתח בעתיד הקרוב בבאר שבע.

"'מרכז פנים' זו עמותה שקיימת כבר קרוב ל-12 שנים ואנחנו עובדים עם שלוש אוכלוסיות. אנחנו נותנים ליווי ותמיכה רגשי לכל מי שמחכה לילד ורוב מי שמגיע אלינו באמת נמצאים בטיפולי פוריות מכל הסוגים. אוכלוסייה שנייה הן כל מי שחוו אובדן היריון - אם אחרי טיפולי פוריות ואם לאחר היריון ספונטניות. יש שם התמודדות רגשית, זוגית וחברתית. האוכלוסייה השלישית היא נשים שנמצאות בהיריון אחרי הפסקת היריון קודם או לידה שקטה", אומרת היין.

היא מסבירה על אופן הליווי. "אנחנו מלווים בשיח ובגוף. המשמעות של שיח היא ניהול שיחות טיפוליות שסובבות סביב הרגשות וההתמודדות עם האתגרים. אנחנו פוגשים את האישה או הזוג, מנסים להבין מה ההתמודדות המרכזית שלהם, ואיך אפשר קצת להקל על הדרך שלהם. מאוד חשוב לנו להדגיש שברור שהאישה והזוג רוצים ילד, אבל בדרך אסור לשכוח מי האנשים, איזה בית הם בונים ומה הדרך שלהם".

"אנחנו עובדים רק בצורה פרטנית - כלומר, פוגשים או את האישה לבד, את הגבר לבד - או את הזוג ביחד. כשאנחנו עוברים אתגר בחיים שלנו, כך חשוב ובסיסי לראות ולזהות מי הןם קבוצות התמיכה הבלתי פורמליות שלנו. מי הם האנשים בחיים שלנו, אם זה אמא שלנו, אם זה אחות שלנו, אם זה חברה, שיכולים להיות שם בשבילנו. שאנחנו יכולים לספר להם מה אנחנו עוברים, איך אנחנו עוברים, מה הקושי. אנחנו כן רוצים לעודד את הזוג, לראות איך אנחנו יכולים לשמור על משהו מיוחד משלנו, לקבל את התמיכה והחיבוק אבל בלי צורך לשתף בדוחו"ת רפואיים כל רגע.צריכים להיות מאוד קשובים אחד לשני בעניין הזה", מוסיפה היין.

לדבריה התגובות שהיא מקבלת הן חמות במיוחד. "מאוד משמח אותי לשמוע שמישהי מתקשרת ואומרת, חברה שלי סיפרה לי עליכם או מישהי דיברה עליכם במרפאה. אני חושבת שזה הדבר שהכי מחזק - גם לדעת שיש מקום כזה - וגם להבין שזה נורמלי לפנות למקום כזה".