רשימת 'האיחוד הירושלמי'
רשימת 'האיחוד הירושלמי'צילום: ללא

ערן בן יהודה, יו"ר מפלגת 'העבודה' בירושלים, מסביר בשיחה עם ערוץ 7 על ריצתו בבחירות הקרובות תחת רשימת 'האיחוד הירושלמי', במטרה להביא ייצוג לציבור הליברלי בירושלים, לצד שיתופי פעולה גם עם הסיעות החרדיות בעיר.

בן יהודה פתח והסביר על האיחוד: "זהו איחוד גדול עם הרבה תקווה, שמכניס לתוכו הרבה אנשים טובים שאוהבים את העיר. האיחוד הוא בראשות סגן ראש העיר יוסי חביליו ויחד איתי בתפקידי כיו"ר מפלגת 'העבודה' בירושלים. אנחנו למעשה רוצים לייצר ולקדם עשייה עבור הציבור המתון של ירושלים. אנחנו רוצים להחזיר את הייצוג שלנו למועצת העיר, את המרחב הליברלי שהולך ונחלש פוליטית בירושלים".

"הציבור שלנו סובל ממחסור בייצוג, וזה כי אין סיעה שתייצג את הערכים שלנו. התעוררות היו אכזבה מאוד גדולה ב-5 שנים האחרונות, הכניסו אנשים קיצוניים מכל בחינה. מדובר בעשרות אלפים של אנשים בגרים בירושלים. אני כאדם דתי חושב שיש פה חשיבות עצומה לשילוב ידיים ושותפות של כל האוכלוסיות בעיר, שיעבדו יחד למען המטרה של ירושלים איכותית ושוויונית עבור כולנו", כך כלשונו.

בן יהודה התייחס למצב הפוליטי והדמוגרפי של הציבור הליברלי בירושלים והסביר: "התוצאות והמצב הפוליטי בעיר לא משקף את הדמוגרפיה בעיר. יש פה ציבור רחב שהוא לא חרדי, ולאורך השנים אנחנו מפולגים וזורקים קולות לפח. אפשר בהחלט להביא לרוב ציוני של הציבור היצרני בירושלים. זה אפשרי. אנחנו מייצגים 4 סיעות שיש להן כבר 'קבלות' על העשייה שלהם לאורך השנים. אני בכובע שלי, יחד עם פעילים, דאגנו לדוגמא לרכבת לילה לירושלים, לכך שבית הספר 'ליידי דייויס' בקריית יובל לא יעבור לשליטה חרדית, ועוד דברים נוספים".

בשאלת שיתופי הפעולה עם הסיעות החרדיות בעיר, טען בן יהודה: "אני חושב שאנחנו צריכים להחזיק את המקל משתי קצותיו. מצד אחד אנחנו צריכים להיות מוכנים למלחמת חורמה על הערכים שלנו בלי לגמגם. מצד שני, יש מנעד רחב של נושאים שצריך לשתף איתם פעולה - כמו נושאי סביבה, פיתוח אורבני, תחבורה ציבורית, דברים שהם חוצי מגזרים ונשתף בהם פעולה".

לעניין העשייה של ראש העיר הנוכחי לאון בקדנציה הנוכחית, אמר: "אני אומר חד משמעית. העיר נקייה, אבל זה לא חזות הכל. מבחינה כלכלית העיר מדרדרת, רואים את זה בכל הנתונים. יש דברים טובים שמשה לאון עשה בקדנציה האחרונה, אבל הוא לרוב שבוי בידי עסקנים חרדים. אם זה לא ישתנה, אז לא מספיק שהעיר תהיה נקייה מזבל ולכלוך, צריך יהיה לדאוג גם לדברים נוספים ושחרור הכבילה הזו מידי העסקנות החרדית".

לסיום טען בן יהודה כי: "חרדים לא מפחידים אותי. זה לא שאני לא רוצה שיהיו חרדים. אני רוצה שבירושלים יגורו אנשים טובים שנותנים כבוד לשכנים שלהם. צריך להבין - דברים לא קורים בחינם. צריך לשים כסף. סטודנטים הם קהל יעד אסטרטגי שאנחנו צריכים לחבר אותם לעיר גם בסוף הלימודים. צריך לאפשר להם דיור בר השגה כדי שיישארו בעיר. הנקודה השנייה היא תעסוקה איכותית לחברה החרדית. לאפשר הזדמנויות כלכליות שיגרמו לחברה החרדית לייצר בעצמה את מנועי הצמיחה. זה מצריך כמובן שילוב של המדינה והממשלה. הדבר השלישי - ירושלים לא ממצה את עצמה היום כעיר ממשל. צריך להפוך את כל קריית הלאום למקום שבו אנשים ירצו להסתובב בו. לערוך בו קניות, להוסיף משרות ולהחזיר לעיר יחידות סמך ממשלתיות שלא נמצאות בעיר וצריכות לחזור אליו".

יצוין כי רשימת 'האיחוד הירושלמי' כוללת את סגן ראש העיר יוסי חביליו ('מצילים את ירושלים'), רס''ן בדימ' יעלה ביטון דה-לנגה מטעם מפלגת 'יש עתיד', חברת הנהלת העיר ד''ר לורה ורטון ('ירושלים דמוקרטית') וכן ערן בן-יהודה מטעם מפלגת 'העבודה'.

הבוקר (ה') חתמו הארבעה על הסכם משותף, והם צפויים לקרוא לגורמים נוספים במפה הפוליטית הארצית והמקומית להצטרף אל האיחוד. ההכרזה בדבר ריצה משותפת מגיעה כחודשיים לפני הבחירות לרשויות המקומיות, ולאור שיתוף פעולה מתמשך בין הצדדים במגוון נושאים בזירה הירושלמית ובזירה הארצית. לדברי הצדדים לאיחוד, המטרה המשותפת העיקרית היא החזרת הרוב הממלכתי והמתון למועצת העיר.