הצהרתם של יו"ר ארגון החינוך ושרי החינוך והאוצרדוברות

יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע הערב (חמישי) על ביטול השביתה שתוכננה בבתי הספר העל יסודיים וציין כי שנת הלימודים תיפתח כסדרה.

זאת במהלך פגישה שערך בארבע עיניים עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

על פי המתווה של השר קיש, כל מורה יקבל תוספת שכר בסך 2,000 שקלים, ובתמורה המורים ילמדו שעה פרונטלית נוספת.

התוספת תוענק למורים ב-5 פעימות - הראשונה בהן בסכום של 800 שקלים במשכורת של חודש ספטמבר הקרוב.

בספטמבר 2024 תינתן פעימה נוספת בסך 600 שקלים, ובינואר 2025 תוספת של 200 שקלים נוספים.

עד ינואר 2025 יקבלו המורים תוספת של 1,600 שקלים, ועוד 200 שקלים בכל אחת מהשנתיים שלאחר מכן.

במקביל, למורים יופחתו שלוש שעות לימוד פרטניות במקום שש שעות. ההסכם ייחתם למשך שש שנים, עם מנגנון הצמדה. בנוסף, המורים יקבלו תוספת של 1.35% לשכר עבור גמול השתלמות. ההסכם נועד לסייע להתמודד עם מצוקת המחסור במורים, שכן תוספת שעה פרונטלית שקולה לתוספת 2,000 מורים נוספים.

בהודעה לחברי ארגון המורים כתב רן ארז: "אני שמח לבשר לכם שהגענו להסכמות בכל הנקודות החשובות במו"מ מול משרד האוצר, זאת בעקבות המאבק העיקש אותו ניהלנו למען החינוך העל יסודי. מורי החינוך העל יסודי, הגיעו להישגים אדירים. לפיכך, שנת הלימודים תחל כסדרה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחה עם יו"ר ארגון המורים רן ארזלע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ארז ובירך על ההסכם. "אני שמח לשמוע שהשביתה נמנעת ושאנחנו פותרים את המצב ומתחילים שנת לימודים בעזרת השם עם כולם. זה דבר מאוד מאוד חשוב ואני מברך על שיתוף הפעולה".

"לרבע את המעגל הזה, או לרבע את המשולש הזה, זה לא הדבר הכי פשוט שאפשר לעשות, ואני מברך את שר החינוך קיש ואת שר האוצר סמוטריץ׳ ואותך רן ארז, על זה שהצלחתם באמת להשיג את התוצאה הזאת. הרבה ברכה – ושתהיה שנת לימודים מוצלחת", סיכם נתניהו.