ג'יפ
ג'יפצילום: איסטוק

ערבים בדואים גנבו הלילה (חמישי) מקלע מסוג מא"ג מחיילים שישנו במהלך אימון בבסיס צה"ל בצאלים.

מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי החיילים היו אמורים לשמור על כלי רכב עליו הורכב המקלע אך נרדמו ומספר גנבים בדואים שחיכו לשעת כושר - פירקו את אמצעי הלחימה - ונמלטו עימו מהמקום.

המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת האירוע שמביך מאוד את מערכת הביטחון.

מצה"ל נמסר: "התקבל דיווח על גניבת מאג מאחת היחידות המתאמנות בשטח אימונים של צה"ל בדרום הארץ במהלך אימון שגרתי. עם קבלת הדיווח החלו סריקות במרחב לאיתור הנשק. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע. בסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".

בארגון תורת לחימה הגיבו לאירוע ואמרו: "שוב ושוב נגנבים אלפי כלי נשק ועשרות מליוני כדורי תחמושת מצה"ל על ידי מחבלים בדואים וערבים, גיס חמישי חמוש עד צוואר בתוככי מדינת ישראל".

"מדוע אף בכיר בצה"ל לא נותן על כך את הדין? מדוע הרמטכ"ל לא נוקט בשום אמצעי פיקודי כלפי אלופים הנושאים באחריות? איך יתכן שצה"ל שאמור להגן על מדינת ישראל הופך בפועל לספק נשק עיקרי עבור מחבלים שרוצחים יהודים בנשק הזה? אנו קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון לקחת לשנות את המדיניות ולטפל במחדל הערכי והמבצעי החמור של שוד האמל"ח מצה"ל, לחסל את המחבלים החמושים, לעצור את כל מי שמסייע להם ולאסוף את כלי הנשק", הוסיפו.