אריה קינג
אריה קינגצילום: ערוץ 7

לפני כשלושה שבועות שלח סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג (סיעת 'מאוחדים') כתב אמנה לחברי ועדת איכות הסביבה לפעול לבחירות ירוקות למועצת העיר, במטרה לשמור ככל שניתן על המרחב הציבורי נקי.

קינג, מחזיק תיק הסביבה בעירייה ומכהן כיו"ר ועדת איכות הסביבה, חתם על האמנה והעביר אותה לחתימה לשאר חברי הוועדה, יו"ר סיעת "מצילים את ירושלים" יוסי חביליו, יו"ר סיעת מרצ לורה ורטון, וחבר סיעת 'התעוררות' יובב צור.

עד כה חברי הוועדה בחרו להתעלם מהאמנה, למרות ניסיון העבר הרע ממערכות הבחירות לאורך השנים אשר מילאו את העיר בערמות עצומות של פסולת.

במכתב אותו שלח קינג לחברי הוועדה הסביר: "בחירות הוגנות וירוקות יצמצמו את הנזק למרחב הציבורי ולסביבה הירוקה שהתברכה בה ירושלים". בכתב האמנה קרא לקיום מערכת בחירות דמוקרטית והוגנת תוך שמירה על ניקיון המרחב הציבורי, להפחתה בשימוש בנייר, לפעול ככל הניתן לשימוש ביריעות מודפסות ממוחזרות, וכן לדאוג לחלוקת פליירים באופן פרטני בלבד ולמנוע השחתה של שלטי המתחרים. "למען איכות החיים והסביבה בירושלים, בירת ישראל הנצחית, אנו קוראים לחגיגה דמוקרטית נקייה וירוקה", נכתב בסוף האמנה, שכאמור זכתה עד כה להתעלמות מצד חברי הוועדה.

אריה קינג ציין כי "קיום הבחירות באופן ירוק ונקי יכול לחולל שינוי מהפכני באיכות הסביבה בתקופת הבחירות. המראות המקוממים של פליירים זרוקים לכל עבר, שלטים תלושים ולכלוך המרחב הציבורי צריכים להגיע אל קיצם בשנת 2023. היה מצופה מכל אלו שמדברים גבוהה גבוהה על איכות הסביבה, לחתום מייד על כתב האמנה לבחירות ירוקות ולא להביא לפגיעה חמורה באיכות הסביבה וביופייה של ירושלים. אני קורא מכאן לכל חברי המועצה בוועדה להשתתף ביוזמה, לחתום על אמנת הבחירות ולקיים מערכת בחירות נקייה וירוקה שתיטיב עם כלל תושבי העיר".